۵ نکته مهم کمک به حیوانات ولگرد برای زنده ماندن در فصل سرما

 ۵ نکته مهم کمک به حیوانات ولگرد برای زنده ماندن در فصل سرما

5 نکته مهم کمک به حیوانات ولگرد برای زنده ماندن در فصل سرما

اگر از دوستداران حیوانات هستید، حتما بارها به این موضوع فکر کرده‌اید که چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا زمستان را برای حیوانات ولگردها در خیابان‌ها راحت‌تر کنید. با نزدیک شدن به فصل سرما در این مطلب قصد داریم شما را با ۵ نکته مهم کمک به حیوانات ولگرد برای زنده ماندن در فصل سرما آشنا کنیم.

با ورود به فصل زمستان، بد نیست به فکر سگ‌ها و گربه‌های ولگردی باشیم که خانه‌ای ندارند و مجبورند در خیابان‌ها زندگی کنند. اگر بخواهید به این حیوانات بدون این که آن‌ها را به خانه خود بیاورید کمک کنید، در ادامه چند راه آسان و سریع برای شما آماده کرده‌ایم. برای کمک به آن‌ها در شرایط نامساعد بودن هوا، این ۵ نکته مهم کمک به حیوانات ولگرد را در ادامه بخوانید.
۱٫ در صورت مشاهده موارد آسیب دیده با NGO ها و حامیان محلی تماس بگیرید.

اگر یک گربه یا سگ ولگرد دیدید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با سازمان امداد و نجات محلی خود تماس بگیرید تا بتوانند اقدامات مناسب را انجام دهند و سرپناهی امن و مطمئن برای آن‌ها فراهم کنند. این سازمان‌های مردم نهاد عموما از قبل با این اقدامات آشنا هستند. همچنین ممکن است بخواهند برای عقیم‌سازی و سپس رها کردن حیوانات وارد عمل شوند. از سوی دیگر، سگ یا گربه ولگرد ممکن است در واقع یک حیوان خانگی گمشده باشد، بنابراین گزارش دادن آن‌ها به یک پناهگاه یا حامیان محلی ممکن است به اتحاد مجدد یک خانواده کمک کند!
۲٫ قبل از سوار شدن و روشن کردن اتومبیل خود حتما چند ضربه روی کاپوت ماشین بزنید.

در هوای سرد و فصل زمستان قبل از این که اتومبیل خود را روشن کنید، حتما چند ضربه محکم روی کاپوت آن بکوبید. بسیاری از گربه‌های خیابانی در هنگام سرد شدن هوا به دنبال گرما و سرپناه وارد موتور ماشین شما می‌شوند. ضربه زدن به کاپوت ماشین قبل از استارت زدن به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به یک مکان امن حرکت کنند و با این کار می‌توانند جان خود را نجات دهند.
۳٫ به سراغ پانسیون‌های نگهداری حیوانات بی‌سرپرست بروید.

بیشتر سازمان‌های امدادی حیوانات ولگردی را که نیاز به سرپناه دارند، به سرپرستی می‌گیرند. اگر خود شما شرایط نگهداری از این حیوانات را ندارید کمی وقت بگذارید و یک پانسیون مناسب در منطقه خود پیدا کنید تا از این حیوانات نگهداری کنند.
۴٫ در حد توان خود یک سرپناه کوچک بسازید.

شما می‌توانید به راحتی و با چند وسیله ساده برای حیوانات بیرون از خانه یک سرپناه کوچک بسازید تا آن‌ها را از سرما و برف و باران حفظ کنید. به کمک یک جعبه کارتنی و روکش پلاستیکی مناسب برای آن‌ها خانه‌های کوچک تهیه کنید.
۵٫ تا حد امکان در محل مناسب آب و غذا فراهم کنید.

اگر متوجه حیوانات ولگرد در منطقه خود شدید، این یک حرکت مهربانانه است که در بیرون از خانه برای آن‌ها آب تازه و غذا تهیه کنید. ولگردها زمان و انرژی زیادی را صرف جستجوی منابع غذایی و آب می‌کنند، بنابراین داشتن مکانی برای دسترسی آسان به این موارد به آن‌ها اجازه می‌دهد انرژی گرانبهای خود را حفظ کنند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که درجه حرارت تا حد زیادی کاهش می‌یابد، مطمئن شوید که منبع آب را روزانه چک کنید تا یخ نزند. به یاد داشته باشید، هر کاری که انجام دهید به این حیوانات کمک می‌کند، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر برسد. گاهی اوقات چیزی به سادگی کنار گذاشتن کمی غذا برای آن‌ها تفاوت بین مرگ و زندگی است.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید