۵ شغل مناسب برای افراد درونگرا – چگونه در یک دنیای برونگرا پیشرفت کنیم

 ۵ شغل مناسب برای افراد درونگرا – چگونه در یک دنیای برونگرا پیشرفت کنیم

5 شغل مناسب برای افراد درونگرا – چگونه در یک دنیای برونگرا پیشرفت کنیم

مطالعات نشان می‌دهد که شخصیت‌ افراد بر موفقیت آن‌ها در رسیدن به اهداف شغلی تأثیر می‌گذارد. کارآفرینان دیدگاه ریسک‌پذیری دارند، طراحان گرافیک خلاق‌تر هستند زیرا معمولا مجبورند خارج از چارچوب فکر کنند، در حالی که متخصصان فناوری اطلاعات افراد مستقل‌تری هستند. مهم است که خودتان و آنچه را که می‌خواهید، بشناسید و سپس شغلی را انتخاب کنید که مطابق با شخصیت و ترجیحات شما باشد.
افراد درونگرا و شغل مناسب آن‌ها

اگرچه ممکن است به نظر برسد که دنیای شرکت‌ها فقط برای افراد برون‌گرا مناسب است اما نقش‌ها و فرصت‌های شگفت‌انگیزی وجود دارد که برای افراد درون‌گرا هم عالی است. این مشاغل امکان کار مستقل‌تر، تمرکز بهتر و به حداقل رساندن تعاملات اجتماعی مداوم با هم تیمی‌ها را فراهم می‌کند.
شغل های مناسب برای افراد درونگرا که می‌تواند برای اهداف آینده شما مناسب باشد:
تحلیلگر داده- Data Analyst

میانگین دستمزد سالانه: ۶۲۰۰۰ تا ۹۸۰۰۰ دلار

با اهمیت روزافزون داده‌ها در کسب و کارهای مدرن و استارت آپ‌ها، نقش تحلیلگران داده در شرکت‌ها ضروری شده است. مخصوصاً برای افراد درونگرا، این حرفه به خوبی با نقاط قوت آنها مطابقت دارد. تحلیل گران داده به طور کلی مسئول جمع آوری و تجزیه تحلیل داده‌ها هستند. این شغل نیازمند تمرکز بالایی است.

داشتن مدرک در زمینه‌های آمار، ریاضیات یا علوم کامپیوتر می‌تواند کمک‌کننده باشد. اگر فارغ‌التحصیل شده‌اید، گذراندن دوره‌هایی برای تقویت مهارت‌های اطلاعاتی می‌تواند کمک‌کننده باشد. داشتن دانش زبان برنامه نویسی مانند SQL، Python یا R می‌تواند کمک‌کننده باشد.
مترجم شنیداری به نوشتاری- Transcribers

میانگین دستمزد سالانه: ۲۹۰۰۰ تا ۷۱۰۰۰ دلار

از آنجایی که در دنیای امروز افراد ترجیح می‌دهند به جای تصاویر ثابت، ویدیو تماشا کنند، تقاضای زیادی برای تبدیل گفتار به نوشتار وجود دارد، مانند زیرنویس‌هایی که برای شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود. افراد در این شغل باید با دقت گوش بدهند و سریع تایپ کنند. این کار می‌تواند از راه دور انجام شود که برای درونگراهایی که ترجیح می‌دهند از خانه کار کنند عالی است.

شرکت در کارگاه‌های تایپ سرعتی می‌تواند کمک‌کننده باشد. افراد می‌توانند با گوش دادن فعال به سخنرانی‌ها مهارت شنیداری را در خود تقویت کنند.
کارشناس کنترل کیفیت- Quality Assurance (QA) Tester

میانگین دستمزد سالانه: ۵۶۰۰۰ تا ۸۸۰۰۰ دلار

همانطور که افرادی مسئول توسعه برنامه‌های مختلف هستند، متخصصانی باید وجود داشته باشند که از عملکرد بی‌عیب و نقص این برنامه‌ها قبل از عرضه به بازار مطمئن شوند. این افراد کارشناس کنترل کیفیفت (QA)هستند! کار یک تستر QA بیشتر آزمایش محصولات در مراحل اولیه است. این افراد محصولات را از طریق آزمایش‌های سختی برای پیدا کردن مشکل و رفع آن انجام می‌دهند. اگر عاشق حل پازل یا شناسایی اشکالات نرم افزاری هستید، این شغل مناسب شما است.

کسانی که به دنبال مشاغل QA هستند، علوم کامپیوتر یا IT خوانده‌اند اما همچنین می‌توانید گواهینامه‌های Google، LinkedIn Learning، DataCamp را هم در این مسیر بگیرید. در این شغل تفکر تحلیلی و تفکر خارج از چارچوب مهارت‌های مهمی هستند زیرا پیدا کردن اشکالات، نیاز به تفکر انتقادی و خلاقیت دارد.
تحلیلگر مدیریت دانش و اطلاعات- Knowledge Management Analyst

میانگین دستمزد سالانه: ۶۰۰۰۰ تا ۹۳۰۰۰ دلار

همانطور که در جهان حجم عظیمی از اطلاعات در رفت و آمد است، مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد این اطلاعات، به خصوص در دنیای شرکت‌ها می‌تواند طاقت فرسا باشد. در اینجاست که تحلیلگران مدیریت اطلاعات وارد کار می‌شوند!

تحلیلگران مدیریت اطلاعات، با تحقیقات و تجزیه و تحلیل داده‌ها، یک سیستم بهتر برای یادگیری فرآیندهای کلیدی در سازمان‌ها ایجاد می‌کنند. آن‌ها مسئول طراحی فرآیندها، جست‌وجوی فعال و پیشنهاد راه‌حل‌هایی برای بهبود مدیریت اطلاعات شرکت‌ها هستند. این شغل فرصتی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند استقلال و مالکیت خود را در پروژه‌های کاری احساس کنند و برای درون‌گراهایی که به استقلال و مسئولیت‌پذیری در کار اهمیت می‌دهند، مناسب است.

مهارت‌های ضروری مانند تحقیق، مدیریت داده‌ها، سازماندهی اطلاعات و تفکر تحلیلی هنگام درخواست برای این شغل بسیار مهم هستند. ساده‌ترین راه برای رسیدن به این حرفه، مشاغل سطح ابتدایی در ورود داده‌ها، بازیابی اطلاعات و نقش‌های اداری است تا به مرور زمان از نردبان شرکت بالا بروید.
کارشناس سئو-SEO Writer

میانگین دستمزد سالانه: ۴۶۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ دلار (Glassdoor)

یکی دیگر از شغل های مناسب افراد درونگرا کارشناس سئو است. کارشناسان سئو تعیین می‌کنند که چه چیزی در موتورهای جستجو گوگل نمایش داده شود و در قرار دادن صفحه سایت در صفحه اول گوگل متخصص هستند. سئو کاری مستقل و با جزئیات است و برای درون گراهایی که وقت خود را صرف تحقیق، نوشتن و بهینه‌سازی محتوا می‌کنند، مناسب است.

شرکت در دوره‌های آنلاین برای درک مفاهیمی مانند بهینه‌سازی صفحه، ساخت لینک و نحوه کار با موتورهای جستجو می‌تواند برای شما کمک‌کننده باشد. با در نظر گرفتن همه موارد، انتخاب شغل به عنوان یک درونگرا بسیار به مهارت‌هایی که در حال حاضر دارید، سطح تحصیلات و میزان تمایل شما برای یادگیری چیزهای جدید بستگی دارد. بهتر است شغلی را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و در عین حال به اهداف شغلی خود دست پیدا کنید.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید