۱۰ راهکار برای رشد سریع مو

 ۱۰ راهکار برای رشد سریع مو

رشد سریع مو

برخی از افراد به صورت ذاتی، دارای موهای پر پشت و درخشان هستند اما برخی باید از راهکارهایی برای داشتن چنین مویی استفاده کنند.

چیکار کنیم رشد موهامون افزایش پیدا کند؟ یا راهکارهای رشد سریع مو چیست؟

راهکارهایی نظیر استفاده ویتامین، آگاهی از نحوه سشوار کشیدن و … کمک می کنند تا سرعت رشد موهایمان بیشتر شود و همچنین موهای سالم تری داشته باشیم. در ادامه گامهایی ساده برای داشتن موهایی بلند و درخشان را بررسی می کنیم.
۱. موهای خود را کوتاه کنید

ممکن است غیر عادی به نظر برسد، اما اگر موهای سالم و بلند می خواهید، باید موهای خود را کوتاه کنید. این کار کمک می کند تا موخوره ها و موهای شکسته از بین برود و طبیعی است که با از بین رفتن موهای شکسته و موخوره، رشد موهایتان سریع تر خواهد شد.
۲. از بلوند کردن مو خودداری کنید

همانقدر که موی بلوند شیک به نظر می رسد، به همان میزان به رشد مو آسیب می رساند و باعث می شود رشد مو کاهش پیدا کند. علت وقوع این اتفاق این است که کوتیکول مو بر اثر دکولره آسیب می بیند و باعث ایجاد شکنندگی و موخوره می شود.
۳. چربی طبیعی مو را تا ساقه مو برسانید

خوابیدن با موهای شانه نشده، آن هم زمانی که خسته هستید، وسوسه کننده به نظر می رسد. اما نوازش و یا شانه کردن مو می تواند برای سلامتی مو بسیار مفید باشد. چربی پوست سر را با شانه و برس تا ساقه ها مو برسانید. این کار باعث می شود ساقه موها رطوبت خود را حفظ کنند. تکرار شبانه این کار باعث شادابی و طراوت موی شما می شود.
۴. غذای مناسب بخورید

داشتن موهای قوی و بلند، فقط به آنچه که روی رشد موهایتان می گذارید بستگی ندارد. به آنچه که می خورید هم بستگی دارد. افزایش مصرف پروتیین هایی که از ماهی به دست می آید، می تواند بسیار مفید باشد.

حتی اگر به گوشت علاقه ندارید، پروتئین را در رژیم غذاییتان قرار دهید. پزشکان معتقدند زنانی که گوشت کم مصرف می کنند، ریزش موی بیشتری دارند. متخصصان می گویند مواد غذایی حاوی پروتئین، ویتامین C، A، E، و همچنین مواد معدنی مانند روی، آهن و زینک برای سلامتی رشد مو بسیار مهم هستند.
۵. از حرارت زیاد برای حالت دادن به موهایتان دوری کنید

از حرارت دادن زیاد موهایتان دوری کنید. اگر باید موهای خود را حالت دهید، حرارت دستگاه را پایین آورید و از اسپری محافظ حرارتی مو استفاده کنید. زیرا در غیر این صورت موهایتان آسیب خواهد دید.
۶. شامپو کردن روزانه را کنار بگذارید

احتمالا شما هم دلایل زیادی راجع به این موضوع شنیده اید. اما آیا میدانید چرا نباید موهای خود را هر روز شامپو کنید؟

استفاده از مواد شوینده ۲ تا ۳ بار در هفته مجاز است و به موهای شما اجازه میدهد تا چربی طبیعی ترشح کند. مو به این چربی نیاز دارد. اما اگر شما هر روز موهایتان را بشورید، چربی مناسب مو ترشح نخواهد شد. موهایتان خشک می شوند و در نتیجه سریعا آسیب می بینند.
۷. ویتامین را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

ممکن است غیر عادی به نظر برسد، اما اگر موهای سالم و بلند می خواهید، باید موهای خود را کوتاه کنید. این کار کمک می کند تا موخوره ها و موهای شکسته از بین برود و طبیعی است که با از بین رفتن موهای شکسته و موخوره، رشد موهایتان سریع تر خواهد شد.
۸. حمامتان را با دوش سرد خاتمه دهید

دوش گرفتن با آب گرم و حمام بخار، نه تنها پوست بلکه موی شما را هم خراب می کند. در هنگام آب کشی، دمای دوش را پایین بیاورید. این کار باعث می شود تا کوتیکول ها مقاوم شوند و زمانی که موهای خود را حالت میدهید، آسیب نبینند. با این روش به رشد سریع موهایتان کمک می کنید.
۹. در شانه زدن موهای خیس، مراقب باشید

موی خیس بسیار آسیب پذیر است و شانه زدن آن ممکن است باعث کنده شدن موهایتان شود. اگر مجبورید پس از استحمام ، برای باز کردن گره های مو، موهایتان را شانه کنید، از بُرسی استفاده کنید که به سادگی بین موهای شما برود و یا از شانه های دندانه درشت استفاده نمایید.

روش شانه زدن هم بسیار مهم است. اگر موی خیس را شانه میزنید، ابتدا از پایین مو شانه کنید و سپس به سمت بالا حرکت کنید. فراموش نکنید که لایه های زیرین مو را هم به همین روش شانه کنید.
۱۰. بالش ابریشم

خواب شما هم بر روی رشد مویتان اثر می گذارد. برای خوابتان بالش ابریشم انتخاب کنید. ابریشم بسیار لطیف است و موهای شما در خواب تحت فشار قرار نمیگیرد و نمی شکند. و هرچه شکنندگی مو کمتر باشد سرعت رشد موهایتان بیشتر خواهد بود.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید