یک نوع برنج جدید در کره جنوبی ساخته شد

 یک نوع برنج جدید در کره جنوبی ساخته شد

یک نوع برنج جدید در کره جنوبی ساخته شد

محققان در سئول در کره جنوبی گوشت و سلول های چربی گاوها را با ژلاتین ماهی پوشانده و در دانه های برنج قرار دادند و در آن جا کِشت صورت گرفت.

محققان کره جنوبی اخیرا برنجی ترکیبی با سلول های گوشت گاو تولید شده در آزمایشگاه را خلق کرده اند آنان می گویند برنج گوشت گاو می تواند به منبع پایدار پروتئین تبدیل شود.

پروتئین برای یک رژیم غذایی سالم ضروری است و شما میتوانید پروتئین (Protein) خود را از گیاهان و حیوانات لوبیا، نخود، آجیل و دانه های غلات کامل و ماهی، مرغ و سایر دام ها دریافت کنید. توصیه می شود که بخش عمده پروتئین مورد نیاز خود را از منابع گیاهی مصرف کنید. متخصصان می گویند گوشت قرمز مانند گوشت گاو “باید به صورت محدودتر مصرف شود”. تولید گوشت از نظر زیست محیطی ناپایدار است.

با این وجود، مصرف بیش از حد گوشت نیز می تواند منجر به بروز مشکلات سلامتی از جمله سرطان (cancer) روده شود. اغلب این بیش تر به نحوه پختن گوشت مربوط می شود تا خود گوشت، اما هنوز هم باید در نظر داشت: به قول معروف شما همان چیزی هستید که می خورید. با این وجود، بسیاری از افراد از خوردن گوشت لذت می برند. بنابراین، ایده پیوند یک برنج به عنوان یک پروتئین گیاهی با گوشت گاو پایدار و آزمایشگاهی باید خبر خوشایندی باشد. این چیزی است که دانشمندان در کره جنوبی می گویند که ایجاد کرده اند و آنرا “برنج گاو” می نامند.

برنج گوشت گاو چیست؟

محققان در سئول در کره جنوبی گوشت و سلول های چربی گاوها را با ژلاتین ماهی پوشانده و در دانه های برنج قرار دادند و در آن جا کِشت صورت گرفت. پوشش ژلاتینی به مواد مغذی از مواد حیوانی یعنی ماهیچه های گوشت گاو و سلول های بنیادی چربی کمک کرد تا برنج رشد کرده و غنی شود. آن برنج به مدت ده روز در جریان یک کشت پرورش داده شد و به پروتئین و چربی سلول های حیوانی اجازه رشد داد. آن چه حاصل شد یک دانه صورتی و سفید بود.

 

آیا طعم خوبی دارد؟

طعم اولیه عمدتاً طعم برنج است. با این وجود، طعم های پیچیده متعددی در هم تنیده شده اند. طعم پروتئینی تا حدودی مزه ای آجیلی دارد و پس از آن طعمی خامه ای و کره ای احساس می شود.

 

برنج گوشت گاو تا چه میزان مغذی است؟

برنج گوشت گاو (cow) آزمایشگاهی که به تازگی تولید شده حاوی ۸ درصد پروتئین بیش تر و ۷ درصد چربی بیش تر از برنج معمولی است. این امر باعث می شود آن ماده غذایی به منبعی غنی از اسیدهای آمینه ضروری تبدیل شود که پروتئین تولید می کند.

این ظرفیت بالقوه خود را به عنوان یک ابر غذای آینده نشان می دهد، اما هم چنین ایده هایی برای توسعه اشکال جدید محصولات غذایی هیبریدی ارائه می کند. با این وجود، برخی از کارشناسان مواد غذایی ارزش غذایی برنج گوشت گاو را زیر سوال برده اند.

 

محصول نهایی حاوی ۴.۸ گرم سلول گاو کشت شده بازای هر ۱ کیلوگرم برنج است. بدان معنا که ۰.۵ درصد محصول نهایی را گوشت کشت شده و ۹۹.۵ درصد را برنج تشکیل می دهد. برای جایگزینی گوشت پروتئین موجود در محصول نهایی باید بیش تر باشد. برنج گوشت گاو تنها یکی از چندین آزمایش برای اصلاح برنج با هدف وارد کردن مواد مغذی بیش تر به رژیم غذایی (diet) اصلی افراد است. برای مثال ، برنج طلایی به گونه ای مهندسی ژنتیک شده که حاوی نوعی ویتامین آ باشد که در رژیم غذایی برخی افراد در بخش هایی از آسیا و آفریقا وجود ندارد.

برنج گوشت گاو تا چه اندازه “سبز” یا سازگار با محیط زیست است؟

تیم کار کننده بر روی ایجاد برنج گوشت گاو اشاره کرد که کشت برنج هیبریدی توسط آنان گازهای گلخانه ای کمتری نسبت به تولید پروتئین گوشت گاو معمولی منتشر می کند. آنان می گویند ۱۰۰ گرم پروتئین گوشت گاو حدود ۵۰ کیلوگرم دی اکسید کربن آزاد می کند در حالی که تولید ۱۰۰ گرم پروتئین از برنج هیبریدی کم تر از ۶.۲۷ کیلوگرم دی اکسید کربن آزاد می کند. در نتیجه، گوشت پرورشی به دلیل مزایای بالقوه آن برای محیط زیست، امنیت غذایی، پایداری و اخلاق حیوانی زمینه ای بسیار امیدوار کننده است.

آن تیم اولین افرادی نیستند که بر روی محصولات گوشتی تولید شده در آزمایشگاه کار می کند. اولین برگر گوشت در آزمایشگاه در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط “مارک پست” دانشمند هلندی رونمایی شد. کم تر از یک دهه بعد صنعت گوشت آزمایشگاهی به بیش از ۱۵۰ شرکت در سراسر جهان گسترش یافت. بخش عمده شرکت ها بر تولید جایگزین برای گوشت های معمولی مانند گوشت خوک، گوشت گاو و مرغ تمرکز کرده اند.

چرا خرید گوشت آزمایشگاهی دشوار است؟

گوشت تولید شده در آزمایشگاه هنوز برای تولید انبوه بسیار گران است و این بدان معناست که رساندن آن به قفسه های سوپرمارکت ها دشوار می باشد. یکی از چالش های اصلی آن است که گوشت تولید شده در ازمایشگاه برای رشد سلول ها به محصولات حیوانی متکی باشد. در مطالعه اخیر محققان دسته های اولیه سلول های ماهیچه ای و چربی خود را از گاوهایی که در یک کشتارگاه محلی ذبح شده بودند به دست آوردند. همه گوشت های آزمایشگاهی به سرم خون گاو به عنوان مکمل رشد متکی هستند.

 

این بهترین روشی است که ما برای رشد چنین سلولی در اختیار داریم تا بتوان با آن چیزی درست کرد. با این وجود، این روش بحث های زیست محیطی و مسائلی را به همراه دارد از حمله موضوع ظلم به حیوانات و گران بودن. با این وجود، تولید کنندگان نیز راه دشواری برای متقاعد کردن افراد به خوردن گوشت های کشت شده آزمایشگاهی دارند. نتیجه نظرسنجی ای انجام شده در بریتانیا توسط آژانس استانداردهای غذایی نشان داد که تنها یک سوم از شرکت کنندگان مایل به آزمایش گوشت آزمایشگاهی بودند. تقریبا نیمی از شرکت کنندگان گزارش دادند که هیچ چیز نمی تواند آنان را تشویق کند تا گوشت آزمایشگاهی را امتحان کنند، اما بیش از یک چهارم گفتند که اگر بدانند خوردن آن بی خطر است میتوانند متقاعد شوند.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید