کوین مارکت بیمه سامان هشدار؛ برف و باران شدید در کشور

 کوین مارکت بیمه سامان هشدار؛ برف و باران شدید در کشور

سیل

سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز و فردا سامانه جوی با بارش‌های شدید در برخی استان‌ها فعال است به نحوی که اثرات مخاطره آمیزی در پی دارد.

رخی مخاطراتی که این سامانه در پی دارد شامل بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما است که منطقه اثر آن برای دوشنبه استان‌های «بوشهر، خوزستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، سواحل استان‌های گیلان و مازندران» و سه شنبه استان‌های «بوشهر و جنوب و فارس» است.

همچنین فعالیت سامانه اثرات مخاطره آمیزی مانند آبگرفتگی معابر عمومی، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال صاعقه، تأخیر و احتمال لغو پروازها و خسارت به صنعت کشاورزی در پی دارد.
توصیه می‌شود از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو پرهیز شود. همچنین پاکسازی آبروها و کانال‌های عبور آب درون شهری و دهانه پل‌ها در دستور کار باشد.

انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی توسط شهرداری‌ها، راهداری‌ها، آب و فاضلاب شهری، دستگاه‌های امدادی و سایر دستگاه‌های اجرایی مسئول، تنظیم و کنترل دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخرها و جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخرها از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی به نهادهای امدادی و مردم است.
آستارا پربارش ترین شهر کشور در شبانه روز گذشته

همچنین در شبانه روز گذشته آستارا در گیلان با ۴۹.۶ میلی متر بارندگی، پربارش ترین ایستگاه هواشناسی کشور شد.

پس از آن ایستگاه‌های «رضوان شهر» در گیلان ۳۷.۹، «انزلی» ۳۴.۲ و «حیران» در گیلان ۳۳.۳ میلی متر در ادامه فهرست پربارش ترین ایستگاه‌های هواشناسی کشور قرار گرفتند.

امروز نیز فعالیت سامانه بارشی در سواحل استان‌های گیلان و مازندران ادامه دارد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید