چگونه چربی پوستمان را کاهش دهیم؟

 چگونه چربی پوستمان را کاهش دهیم؟

چربی پوست

شما هم از آن دست افرادی هستید که درخشش پلک ها، بینی و چانه تان آزرده خاطرتان می کند؟ نقاطی از صورت هستند که تجمع غدد چربی در آن نواحی بیشتر از سایر نقاط است. به این نقاط ناحیه T گفته می شود. چربی پوست صورت پیرو عوامل متعددی نظیر آب و هوا، تغذیه و ژنتیک می باشد. گاهی چربی پوست به حدی آزار دهنده و ناخوشایند می شود که فرد از انواع لوازم آرایشی و شوینده ها استفاده می کنند تا از این چربی بکاهد. غافل از اینکه با شستشو ترشح چربی بیشتر می شود. ما در تگ‌موند سعی داریم روش های درست کاهش چربی پوست را به شما آموزش دهیم پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

سطح بالای تستوسترون و حتی استرس نیز در افزایش این چربی ها مؤثر هستند. همین که پوست بیش از حد در معرض آفتاب، سرما، باران و باد قرار گیرد، پوست چربی بیشتری تولید می کند زیرا می خواهد که از پوست در برابر خشکی دفاع کند.

نمی دانید چگونه از دست این چربی ها خلاص شوید؟ نکات زیر را دنبال کنید تا به هدف خود برسید.

پوست صورت خود را بیش از سه بار در روز شستشو ندهید. زیرا در غیر این صورت بدن متوجه می شود که پوست نیاز به محافظت دارد. پس ترشح چربی را افزایش می دهد.
به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کند که چه محصولات آرایشی و بهداشتی ای برای پوست شما مناسب تر است.
از استفاده از محصولاتی که موجب سایش پوست می شوند جدا خودداری کنید، زیرا این محصولات موجب خشکی پوست می شوند و تولید چربی افزایش می یابد.
محصولاتی را استفاده کنید که حالت ژلی دارند. محصولات کرمی پوست شما را چرب تر می کنند.
مرطوب کننده مات استفاده کنید. این مرطوب کننده ها حفره های پوست را می بندند و چربی صورت را خنثی می کنند. قبل از انجام آرایش روزانه از این مرطوب کننده ها استفاده کنید.
از کرم پودر و پایه بدون روغن استفاده کنید. حتما از پودر روی صورت استفاده کنید تا چربی صورت را متعادل کند.
اگر نیاز به استفاده از کانسیلر دارید، از نوع خشک آن و پودری آنها استفاده کنید. از انواع مایع و کرمی آن به شدت پرهیز کنید.
ماساژ صورت، غدد چربی را تحریک می کند. برای استفاده از محصولات آرایشی روی پوست از قلم مو استفاده کنید و از دست یا اسفنج استفاده نکنید. اگر از اسفنج استفاده می کنید، آن را روی صورت نکشید بلکه حالت ضربه ای استفاده شود.
در فواصل زمانی مناسب، صورت خود را اطلاح کنید. وجود مو روی صورت منافذ پوستی را می بندد و تنفس پوست را مختل می کند. همچنین صورت شما به صورت سیاه و سفید و جوش دار دیده می شود.
هرگز با آرایش نخوابید. میک آپ روی صورت در طول روز آلودگی ها را به خود جذب می کند و در طول شب موجب ایجاد جوش و التهاب روی صورت می شود.
همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و بهتر است از نوع بدون چربی و ژله ای باشد. ضدآفتاب پوست صورت را هیدراته می کند و چربی صورت را کنترل می کند.
اگر صورتتان جوش ندارد، پوست خود را در چند نوبت لایه برداری کنید. از بین بردن سلول های مرده پوست باعث کاهش چربی صورت می شود.

درمان خانگی

آرد ذرت

عسل

ترکیب این دو عنصر باعث ایجاد رطوبت سبک و همگن روی پوست می شود. روی پوست صورت که از قبل تمیز شده بمالید و به صورت دایره ای ماساژ دهید. در قسمت پیشانی و بینی و چانه بیشتر فشار دهید. سپس با آب ولرم شستشو دهید.

این دو ماده علاوه بر کاهش چربی، سلول های مرده پوست را نیز پاکسازی می کند.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید