مزایای ثبت شرکت در ایران چیست؟

 مزایای ثبت شرکت در ایران چیست؟

ثبت شرکت

ثبت شرکت در ایران، گامی فرصت آفرین و ارزش آفرین است درواقع این کار کسب و کار شما را در هر سطح و موضوعی که باشد، گسترش داده و امکان استفاده گسترده از ظرفیت‌های بخش دولتی و عمومی کشور را برایتان فراهم می‌کند.

شما می‌توانید در مناقصات میلیاردی دستگاه‌های دولتی و عمومی، در طول ۱۲ ماه سال شرکت کرده و با اخذ رتبه (گرید) از سازمان برنامه بودجه (گواهی صلاحیت حرفه‌ای پیمانکاری)، در انواع و اقسام پروژه های کوچک و بزرگ داخلی و خارجی در حوزه های فنی و مهندسی شرکت کنید و درآمد کسب کنید.

ثبت شرکت و شرکت‌داری، برند شما را ارتقا داده و ابزاری برای کسب درآمد پایدار، استفاده از تسهیلات بانکی و اعتباری خرد و کلان، استفاده از معافیت‌های مالیاتی، استفاده از کمک‌های ویژه دولت (به ویژه شرکت‌های دانش بنیان)، حضور در زمینه‌های گوناگون کسب و کار در ایران عصر ۱۴۰۰ و کارآفرینی و ثبت شعبه و نمایندگی در بیرون مرزهای ایران است.

ثبت شرکت در ایران، ارزان و سریع است و بروکراسی خاصی ندارد. مشاوران هلدینگ ملاصدرا می تواند شما را در فرآیند ثبت شرکت، یاری دهد. در این گفتار، شما را با مزایای ثبت شرکت در ایران آشنا می‌کنیم.

با هلدینگ ملاصدرا همراه باشید.
انواع شرکت در ایران

قبل از ثبت شرکت در ایران، باید بدانید که شرکت شما می تواند در قالب یکی از انواع شرکت‌ها در ایران، تاسیس شود.

نکته ای که باید توجه کنید آن است که در ایران چندین شخصیت حقوقی قابل ثبت داریم که کارکرد های متفاوتی با یکدیگر دارند. هر نوع از آن‌ها، امتیازات خاصی را برای صاحبان شرکت به ارمغان می‌آورند که امکان بررسی آن در این مجال فراهم نیست. مثلا شرکت سهامی عام، می‌تواند وارد بازار بورس کشور شود و میلیون‌ها سهامدار داشته باشد اما شرکت مسئولیت محدود، هم از نظر تعداد اعضا هیات مدیره و هم از نظر مسئولیت‌های قانونی، محدود است.

هزینه ثبت شرکت و مدارک ثبت هر شرکت نیز متفاوت است. از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها، علاوه بر شرکت مسئولیت محدود که متداول ترین نوع تاسیس شخصیت حقوقی در ایران است، می توان شخصیت های حقوقی دیگری را نیز ثبت کرد که به شرح زیر است. دقت کنید که ثبت هر نوع شخصیت حقوقی که در ادامه ذکر شده، نیازمند مدارک خاصی است و شرایط خاصی نیز طلب می کند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت سهامی خاص
شرکت تضامنی
شرکت نسبی
شرکت مختلط سهامی
شرکت مختلط غیرسهامی
شرکت سهامی عام
شرکت تعاونی
موسسه غیر تجاری
شعبه شرکت خارجی
نمایندگی شرکت خارجی
شرکت تعاونی سهامی عام
صندوق سرمایه گذاری
شعبه موسسه غیر تجاری خارجی
نمایندگی موسسه غیر تجاری خارجی
شرکت دولتی

در ایران صدها هزار شرکت مهندسی وجود دارد که در زمینه های مختلف از معماری تا پروژه های راهسازی، فعال هستند.
چرا شرکت مهندسی ثبت کنیم؟

شنرکت مهندسی که معمولا به صورت مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت می شود، با شرکت های غیر مهندسی، یک تفاوت دارد و آن هم همراه بودن کلمه مهندسی در نام شرکت است. از طرفی شرکت های مهندسی بر اساس رتبه بندی و گواهینامه پیمانکاری که از سازمان برنامه و بودجه اخذ می کنند، ارزشیابی فنی و صلاحیت حرفه ای شده اند و مجموعه های آماده برای پذیرش و قبول پروژه های مختلف عمرانی در حوزه های گوناگون بوده و گاها در مناقصات محدود، دعوت به همکاری می شوند.

ثبت یک شرکت مهندسی در واقع بازوی حقوقی کسب و کار شما خواهد بود و به فعالان کسب و کار این اجازه را می دهد تا با پرستیژ یک شرکت مهندسی دارای گواهینامه پیمانکاری با گرید های مختلف و ظرفیت کاری متنوع، در فعالیت های عمرانی و خدماتی کشور نقش آفرینی کنند.

نکته ی حائز اهمیت مربوط به کلمه مهندسی است. مهندس را می توان فردی حرفه ای با مدرک مهندسی معتبر از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معتبر داخل یا خارج از کشور دانست که با دارا بودن مدرک دانشگاهی معتبر در یکی از رشته ‌های عمران، مکانیک سیالات، مکانیک جامدات، برق، الکترونیک، متالوژی، کامپیوتر، نساجی و غیره، مبادرت به ارائه خدمات امور مهندسی در ابعادی چون طراحی و محاسبات نظارت بر اجرا اجرای پروژه (مجری) می نماید.

با ثبت شرکت مهندسی می‌توانید در مناقصات میلیاردی که شهرداری‌ها و مراکز دولتی ۳۱ استان کشور در طول سال برگزار می‌کنند، شرکت کرده و از گردش مالی ده‌ها هزار میلیارد تومانی پروژه‌های عمرانی کشور برای درآمدزایی بهره برد.

شما می‌توانید شرکت مهندسی مشاور هم ثبت کنید و در مناقصات میلیاردی انتخاب مهندسین مشاور مجرب که توسط دستگاه‌های دولتی و عمومی و خصوصی داخلی و خارجی برگزار میشود، شرکت کنید و خدمات مهندسی بفروشید.
ثبت شرکت مهندسی مشاور

از دیگر انواع شرکت های مهندسی باید به شرکت های مهندسی مشاور اشاره کردکه هزاران مورد در سراسر کشور از این شرکت ها داریم. اگر در اسم شرکت واژه مهندسین قرار بگیرد، یعنی در این شرکت بیش از ۱ مهندس حضور دارد. اگر کلمه مهندسی و فنی مهندسی در اسم شرکت قید شود، یعنی مدرک مهندسی و یا فنی مهندسی نیز در زمان اقدام برای ثبت شرکت ارائه شده است.

موضوع فعالیت شرکت های مهندسی مشاور در واقع انجام و اجرا، نظارت، مشاوره، نصب و راه اندازی درکلیه پروژه های عمرانی و فنی است. چه به صورت کلید در دست چه به صورت EPC و غیره.

در ثبت شرکت مهندسی مشاور بایستی حداقل ۳ نفر عضو و ۲ نفر بازرس باشند. سی و پنج درصد سرمایه بایستی نقدی پرداخت شود و حداقل سرمایه نیز ۱ میلیون ریال است. رونوشت کارت ملی و شناسنامه اعضا و امضا اقرارنامه و گواهی عدم سوء پیشینه اعضا و اخذ مجوز های لازم از مراجع قانونی نیز الزامی خواهد بود.

یعنی بایستی گواهینامه رتبه بندی از سازمان برنامه و بودجه در رسته مشاوره اخذ شود. البته شرکت های مهندسی نیز مودی مالیاتی بوده و بایستی تکالیف قانونی خود را در زمینه مالیات بر ارزش افزوده و تسلیم اظهار نامه مالیاتی سالانه از طریق سامانه های سازمان مالیاتی، در دستور کار داشته باشند.
مخاطب گرامی

هلدینگ ملاصدرا تمامی خدمات لازم برای ثبت انواع شرکت های مهندسی را در اسرع وقت در اختیار مخاطبان و متقاضیان قرار می دهد. علاوه بر این، خدمات ثبت انواع شرکت در داخل و خارج از کشور، ثبت برند و اختراع و دریافت همه نوع گواهینامه و استاندارد های ملی و بین المللی و هم چنین دریافت هر نوع مجوز صنفی در حوزه رایانه ای و غیر رایانه ای از دیگر خدمات هلدینگ ملاصدرا است.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید