طلا و سکه بخریم یا نخریم؟/ پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از آینده قیمت‌ها

 طلا و سکه بخریم یا نخریم؟/ پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از آینده قیمت‌ها

طلا و سکه

بر این اساس، مردم بهتر است زمانی که ثبات قیمت‌ها را داریم، اقدام به خرید و فروش کنند تا در درازمدت دچار آسیب مالی نشوند.

نادر بذرافشان در کافه‌خبر خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: توصیه ما همیشه به مردم این است که در شرایطی که طوفان قیمتی است و قیمت‌ها در اوج است، سعی کنند به بازار ورود نکنند و همیشه در زمان ثبات قیمت‌ها به مبادلات خود در رابطه با خرید سکه و مصنوعات طلا اقدام کنند.

وی افزود: تجربه نشان داده که احتمال این‌که کنترل قیمت‌ها اتفاق بیفتد که مسیر قیمت‌ها تغییر کند و روند کاهشی قیمت شدت بگیرد، وجود دارد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: بر این اساس، مردم بهتر است زمانی که ثبات قیمت‌ها را داریم، اقدام به خرید و فروش کنند تا در درازمدت دچار آسیب مالی نشوند.

بذرافشان در پاسخ به این پرسش که توصیه شما در حالی است که وقتی به مردم گفته می‌شود الان زمان مناسبی برای ورود به بازار نیست، در مقابل عنوان می‌کنند که همیشه به ما گفته می‌شود که الان زمان ورود به بازار نیست، اما شاهد هستیم که قیمت‌ها بالا می‌رود و در قیمت‌های بالا می‌ماند و دیگر توان خرید نداریم. یعنی اعتمادی وجود ندارد، عنوان کرد: ما این تجربه را هم داشتیم که قیمت‌ها کاهشی شده است.

وی ادامه داد: در یک دوره‌ای قیمت سکه ۱۱ میلیون تومان شد و در دوره‌ای هم ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌شد. زمانی که سیاست‌هایی اجرا می‌شود و یک مقداری هم خبرهای سیاسی و اقتصادی مثل برجام یا کنترل ارز منتشر می‌شد، قیمت‌ها دستخوش تغییر می‌شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر خاطرنشان کرد: این صحبت من روی این مبنا است. زمانی که تغییر قیمت بین یک تا دو درصد باشد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید