رنگ سرخ خلیج فارس به صورت رسمی رنگ سال ۲۰۲۳ شد

 رنگ سرخ خلیج فارس به صورت رسمی رنگ سال ۲۰۲۳ شد

رنگ سال 2023

v

مرجع جهانی رنگ سال ۲۰۲۳ را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد. قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است.

رنگ سال پنتون، Viva Magenta ۱۸-۷۵۰، رنگی با نشاط است که ریشه در خاک ایران دارد. این رنگ قرمز زیبا، بیانگر سیگنال جدیدی از قدرت بوده به طوری که شجاعت و نترس بودن در دل این رنگ نهفته شده است. رنگی تپنده که شور و نشاط آن جشنی شاد و خوش بینانه را ترویج می‌دهد و روایتی جدید را می‌نویسد.
خصوصیات رنگ ویوا مگنتو ۲۰۲۳

رنگ ۲۰۲۳ ویوا مگنتو رنگی قدرتمند و قرمز متحرکی است که روح سرکش خود را بدون هیچ محدودیتی ابراز کرده و از هر کسی که شور زندگی و روحیه‌ای سرکش در سر دارد، استقبال می‌کند.

قرمز مایل به زرشکی تعادلی بین گرم و سرد را ایجاد کرده و همچنین رنگی ترکیبی است، که به راحتی دنیای چند بعدی ما (فیزیکی و مجازی) را در برمی‌گیرد. نام این رنگ منحصر به فرد؛ قرمز کارمینی است که شجاعانه و بدون هیچ تهاجمی بر هر چیزی چیره می‌شود. قرمز کارمینی با رویکرد «مشت در دستکش مخملی» است که نوید دهنده آینده‌ای روشن برای جهانیان است.
تعادل بین زندگی فیزیکی و دیجیتال

همانطور که بین زندگی دیجیتال و فیزیکی خود تعادل برقرار می‌کنیم، باید قدردان طبیعت هم باشیم. طبیعتی که با انرژی خود به ما می‌فهماند زندگی در جریان و امید هنوز زنده است. علاوه بر این؛ رنگ سال ۲۰۲۳ کشش گرانشی ما را به سمت رنگ‌های طبیعی‌تر می‌برد، زیرا حرکات پیرامون تغییرات آب و هوا، پایداری و حفاظت از زمین برای همه ما امری مهم و ضرروری است.

فرآیند انتخاب رنگ

در فرآیند انتخاب رنگ سال امسال، پنتون با آگاهی بیشتری از طبیعت بهره برده است تا با کمک آن بتواند گرایش‌های بی‌شماری از شیوه زندگی را نشان دهد. همانطور که ساختمان ها بلندتر و زندگی شهری بزرگ‌تر می‌شود، ما از طبیعت دورتر می‌شویم؛ پس باید طبیعت را به خانه هایمان بیاوریم تا بتوانیم نفس بکشیم.

گیاهان، گل‌ها، دیوارهای نشیمن و فضاهای بازترمیمی چیزهایی هستند که به آن برای ادامه پر نشاط‌تر احتیاج داریم. امید است بعد از این سال‌های سخت همگیری کرونا در جهان با رویکردهای جدید فضای بهتری را ایجاد کنیم و بتوانیم از آن لذت ببریم. همه این روندها از سبک زندگی جدیدی در تلفیق با نیروهای طبیعی صحبت می‌کنند.
منشأ ارگانیک از سوسک کوشینال

منشأ ارگانیک Viva Magenta از (سوسک کوشینال) است. این حشره رنگ کارمین را تولید می‌کند که یکی از با ارزش‌ترین، قوی‌ترین و درخشان‌ترین خانواده رنگ‌های طبیعی در دنیا است. رنگ قرمز Viva Magenta ما را به ماده اصلی متصل می‌کند و سیگنال اولیه قدرت را به ما می‌بخشد. در واقع؛ رنگ سال ۲۰۲۳ غنا، گرما و قدرت مواد طبیعی را با افق‌های غنی و باز دنیای دیجیتال ادغام می‌کند و نتیجه آن قرمزی است که افق اصالت ما را گسترش می‌دهد.
روانشناسی رنگ Viva Magenta

قرمزها رنگ‌های قدرتمندی هستند که زندگی پر از شور و هیجان را به رخ می‌کشند. Viva Magenta به عنوان قرمز روشن و زرشکی، جسارت را با احساس سرگرمی متعادل می‌کند. این ترکیب پویا تراوشی از شجاعت زنانه است و ما را برمی‌انگیزد تا با اعتماد به نفس و انسانیت بیشتری در دنیا ظاهر شویم.

فضای دیجیتال با سرعت خود باعث شده ما عمیق‌تر از هر زمان دیگری با یکدیگر در ارتباط باشیم. انسان‌ها دیگر فراتر از نژاد و قدرت و ثروت در کنار یکدیگر هستند و می‌توانند حرف مردمان سرزمینی دیگر را بفهمند و قلب‌شان برای انسانیت به تپش در می‌آید. علاوه بر این؛ رنگ سال ۲۰۲۳ بیانگر تمایل ما برای مقابله با چالش‌های جدید و امتحان کردن غیر متعارف‌ها است.

چیزی که رنگ سال امسال را از سال گذشته متمایز می‌کند تطابق با طبیعت است.

این رنگ به ما اطمینان و انگیزه لازم؛ برای مقابله با رویدادهای مخرب طولانی مدت را ارائه می‌دهد. رویدادهایی مانند همگیری کرونا، مواجهه با جنگ، اقتصاد بی‌ثبات، ناآرامی‌های اجتماعی، شکست در مشکلات آب و هوایی و … که همگی بر روح ما تاثیری منفی گذاشته‌اند. این رنگ قصد دارد تا به مردم دنیا شور و هیجانی که آرزویش را داشته‌اند بدهد و پیام صلح را به جهانیان ارسال کند.
چگونه از رنگ جدید پنتون استفاده کنیم؟

احساس قدرت می‌کنید؟ به دنبال لباس یا اکسسوآر جدیدی می‌گردید که بیانگر احساسات شما باشد؟ پس بهتر است از لباس‌های به رنگ قرمز کارمینی برای پوشش خود استفاده کنید. این رنگ را می‌توان با خاکستری‌های کم‌رنگ، آبی یا رنگ‌های پاستلی ست کرد. همچنین رنگ صورتی هم در کنار این رنگ زیبا به نظر می‌رسد.

از آنجایی که Viva Magenta قرمز است؛ بین گرم و سرد تعادل ایجاد می‌کند، در نتیجه از این رنگ می‌توانید در رنگ موی خود هم استفاده کنید تا موهای درخشان داشته باشید. علاوه بر آن رنگ رژ، ناخن‌ها، گونه‌ها، سایه پشت پلک برای جنسیت و رنگ‌های پوست مختلف رنگی زیبا است.
رنگ سال (Viva Magenta) در خانه و دکوراسیون داخلی

طراحان جسور می‌توانند از تمام قدرت رنگ سال به عنوان یک کاناپه مخملی یا رنگی بر روی دیوار استفاده کنند. کسانی که خواهان خانه‌ای خنثی‌تر هستند می‌توانند از آن به عنوان تک رنگ تنها در یک وسیله یا استفاده از خطوط رنگ سال استفاده کنند. همچنین می‌توان از این رنگ برای نورپردازی مجسمه‌های شیشه‌ای مورانو، گل‌های ikebana یا برای یک اتاق غذاخوری بهره برد.

همچنین؛ اگر نقاش هستید می‌توانید برای یک نقاشی انتزاعی منحصر به فرد از این رنگ کمک بگیرید تا طرحی جسورانه را به تصویر بکشید.
رنگ (Viva Magenta) در طراحی گرافیک

گرافیست‌ها باید از این رنگ به صورت هوشمندانه استفاده کنند تا از خصوصیات آن بهره ببرند. جلوه‌های بصری نقشی اساسی در دنیای تصویری ما دارند؛ از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا بنرهای شهری می‌توانند بر روی انسان‌ها تاثیر مستقیم بگذارند. پس طراحانی که به دنبال رنگی هستند تا خاکستری‌های شهری را به فضای شاد و قدرتمند تبدیل کنند؛ می‌‎توانند این رنگ را در پالت اختصاصی رنگ خود قرار دهند.
رنگ (Viva Magenta) در بسته بندی و پلاستیک

برندی که از Viva Magenta در طراحی برند خود استفاده می‌کند، برندهای بی‌باک، جذاب و شجاع به نظر می‌آیند. همچنین؛ برندهایی که می‌خواهند متحرک و پرشور به نظر برسند می‌توانند از Viva Magenta برای برانگیختن واکنش مصرف کننده خود استفاده کنند. از آنجایی که قرمزها رنگ‌های پیشرویی هستند، چشم‌ها را به خود جذب می‌کنند.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید