دمنوش‌هایی برای درمان آنفلوآنزا

 دمنوش‌هایی برای درمان آنفلوآنزا

دمنوش‌هایی برای درمان آنفلوآنزا

فصل سرد سال که شروع می‌شود، سرماخوردگی و آنفلوانزا خودش را نشان می‌دهد. در طب سنتی دمنوش‌هایی برای جلوگیری از سرماخوردگی وجود دارد که می تواند حتی بهتر از داروهای آنتی‌بیوتیک و یا واکسن‌ها عمل کند.

در این روزهای پاییزی که هوا سرد و ابتلا به آنفلوآنزا بسیار شایع است، می‌توانید ابتلا به آنفلوآنزا را با نوشیدن دمنوش های گیاهی بهبود بخشید. این دمنوش ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرماخوردگی موثرند.

مصرف دمنوش های گیاهی مقرون به صرفه اند و گاهی بهتر از داروهای شیمیایی جواب می دهند.

دومنوش‌ها به جای داروها

دمنوش ریحان و زنجبیل: برگ ریحان معده را آرام می‌کند و عفونت، اختلالات تنفسی و افسردگی را از بین می‌برد. همچنین خواص آنتی‌بیوتیکی و آنتی اکسیدانی دارد.
دمنوش گزنه، سنبل‌الطیب و قاصدک: این سه گیاه دارای مواد مغذی قدرتمندی هستند. گزنه خواص ضد باکتری و ضد قارچی دارد و به عنوان یک گیاه دارویی مفید مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی زیادی است و ۲۰ برابر اسفناج، کلسیم دارد. همچنین باعث افزایش سطح آهن و کاهش خارش، عطسه و آلرژی می‌شود.
سنبل‌الطیب به کاهش درد عضلات و تهوع کمک می‌کند و خاصیت ضد قارچی و ضد باکتری دارد. قاصدک هم می‌تواند به کاهش عفونت، کمک به عملکرد کلیه، پاک کردن کبد و کمک به هضم غذا کمک کند.
دمنوش عسل، لیمو و زنجبیل: لیمو سرشار از ویتامین C است، یکی از ترکیبات عالی برای بهبود سرفه‌ها و گلودرد ناشی از سرماخوردگی است. ویتامین C موجود در آبلمیو در کنار فواید عسل طبیعی می‌تواند به تسریع روند درمان سرماخوردگی کمک کند. به اضافه این که زنجبیل می‎تواند به پیشگیری از بیماری کمک کند.
دمنوش گل میخک: این دمنوش ادرار آور است و گرفتگی ریه را برطرف می‌کند. دمنوش میخک می‌تواند سینوس‌ها را باز کند.
دمنوش نعنا فلفلی: نعنا فلفلی یک ماده رایج در دارو‌های ضد سرفه و ضد انعقاد است. روغن موجود در برگ نعنا دارای مزایای ضد ویروسی است که به جلوگیری از گسترش ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا کمک می‌کند. این دمنوش می‌تواند درد عضله و سرفه را نیز کاهش دهد و راه بینی را باز کند.
دمنوش دارچین: دارچین برای درمان سرفه‌های مزمن، علائم سرماخوردگی و پاک کردن سینوس‌ها مفید است.
دمنوش بابونه: تحقیقات نشان می‌دهد که دمنوش بابونه دارای ترکیباتی است که می‌تواند با سرماخوردگی مبارزه کند. برای جلوگیری از درد و خستگی نیز مفید است. چای بابونه خواص ضد التهابی دارد که برای کاهش تورم و قرمزی مفید است. خواص آنتی اکسیدانی آن هم برای بهبود بافت‌ها و سلامت مفید است. بابونه ضد اسپاسم است و سرفه را نیز کاهش می‌دهد.
دمنوش آویشن: آویشن یکی دیگر از دمنوش‌های گیاهی مفید برای مبارزه و تقویت بدن در برابر سرماخوردگی و آنفلوانزا است.
دمنوش اسطوخودوس: گیاه دارویی اسطوخودوس اگر همراه با پونه، آویشن و نعنا دم شود برای درمان سرماخوردگی بسیار مؤثر است، این گیاه با داشتن خواص ضد درد و تسکین دهنده سرفه‌های خشک به بهبودی بیماری کمک می‌کند.
دمنوش چهارگل: یکی از بهترین دمنوش‌های مناسب برای درمان سرماخوردگی و گلو درد چهار گل است که در طب سنتی توصیه می‌شود، این دمنوش از ترکیب گیاهانی مانند گل ختمی، آویشن شیرازی، گل پنیرک و اسطوخودوس و دانه‌های عناب درست شده است.
دمنوش مریم گلی: دمنوش این گیاه دارویی برای درمان عفونت‌های تنفسی، التهاب سینوس‌ها و بیماری آنفلوانزا بسیار مفید است.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید