تداوم تنفس هوای «قابل قبول» برای تهرانی‌ها

 تداوم تنفس هوای «قابل قبول» برای تهرانی‌ها

تنفس در هوای تهران

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز-پنجشنبه ۲۳ شهریورماه پایتخت در اکثر مناطق در شرایط قابل قبول قرار دارد و وضعیت آلاینده شاخص (PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۹۷ را نشان می‌دهد.

گرچه در ساعات اولیه روز پنج شنبه کیفیت هوای تهران برای افراد حساس جامعه آلوده شد اما اکنون بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اکثر مناطق کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار دارد و وضعیت آلاینده شاخص ( PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۹۷ را نشان می‌دهد به طوری که هشت ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و چهار ایستگاه نیز در وضعیت ناسالم برای گروه CNNهای حساس (نارنجی) قرار دارند.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته اما روی عدد ۹۲ و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۸ روز هوای پاک، ۱۲۵ روز قابل قبول و ۳۹ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۸۷ روز هوای قابل قبول، ۷۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۸ روز هوای ناسالم، یک روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین ۵۱ تا ۱۰۰ را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط «قابل قبول» است.‌

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط «پاک»، زرد رنگ شرایط «قابل قبول»، نارنجی‌ رنگ شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس»، قرمزرنگ شرایط «ناسالم» و بنفش‌ رنگ شرایط «بسیار ناسالم» را نشان می‌دهد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید