با اقدامات بانک مرکزی روسیه، روبل تقویت شد

 با اقدامات بانک مرکزی روسیه، روبل تقویت شد

روبل

ارزش روبل روسیه در برابر دلار آمریکا در روز سه شنبه صعود کرد و به ۹۷ واحد در برابر هر دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ارزش روبل روسیه در برابر دلار آمریکا در روز سه شنبه صعود کرد و به ۹۷ واحد در برابر هر دلار رسید.

این اتفاق پس از آن رخ داد که بانک مرکزی روسیه نرخ اصلی بهره بانکی را افزایش داد و به ۱۲ درصد رساند. البته روبل در طول همین روز برخی از ارزش خود را از دست داد.

این بازگشت پس از آن اتفاق افتاد که ارزش روبل روسیه بیشترین کاهش خود را در ۱۶ ماه گذشته تجربه کرد. روبل در روز دوشنبه به ۱۰۱ واحد در برابر دلار و ۱۱۱ واحد در برابر یورو رسیده بود.

بیشتر بخوانید

ارزش روبل به ۱۰۱ واحد دربرابر هر دلار رسید

روبل دیجیتال به روسیه در دورزدن تحریم‌ها کمک می‌کند

با این حال، پس از اینکه بانک مرکزی روسیه جلسه اضطراری درباره نرخ اصلی بهره را اعلام کرد، ارزش این ارز در ساعت پایانی معاملات شروع به افزایش کرد.

این تنظیم کننده بانکی که جلسه بعدی آن برای تعیین نرخ بهره در ابتدا برای ۱۵ سپتامبر برنامه ریزی شده بود، در جلسه اضطراری روز سه شنبه، نرخ اصلی خود را از ۸٫۵ درصد به ۱۲ درصد افزایش داد.

این بانک ماه گذشته با اشاره به افزایش تورم، نرخ کلیدی را با یک درصد افزایش به ۸٫۵ درصد رسانده بود. قبل از آن، این نرخ برای چندین جلسه متوالی از اکتبر گذشته بدون تغییر باقی مانده بود.

روز دوشنبه، ماکسیم اورشکین، مشاور اقتصادی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در این باره پیش بینی کرد که پول روسیه تثبیت شود چرا که بانک مرکزی این کشور تمام ابزارهای لازم برای مقابله با این موضوع را در اختیار دارد.

در همان زمان، این تنظیم کننده مقررات بانکی تضمین داد که کاهش ارزش روبل هیچ خطری برای ثبات مالی روسیه ندارد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید