این عادت‌های اشتباه سن‌تان را بیشتر نشان می‌دهند

 این عادت‌های اشتباه سن‌تان را بیشتر نشان می‌دهند

این عادت‌های اشتباه سن‌تان را بیشتر نشان می‌دهند

همه ی ما استایل خود را بر اساس چیزی که با آن بیشتر احساس راحتی می کنیم، انتخاب می کنیم. با این حال، گاهی ممکن است از لباس یا آرایشی استفاده کنیم که سن مان را بیشتر از آنچه که واقعاً هست نشان دهد. بنابراین آگاهی از اینکه چه چیزهایی ما را پیرتر نشان می‌دهد و چه چیزهایی جوان‌تر، می تواند بسیار مفید باشد.
۱- برنزه کردن پوست

این عادت‌های اشتباه سن‌تان را بیشتر نشان می‌دهندپوست برنزه به بسیاری از افراد جذابیت می بخشد. از همه مهم تر اینکه ویتامین D حاصل از نور خورشید می تواند سلامت را ارتقاء دهد. با این حال، حضور بیش از اندازه در آفتاب اثری منفی بر پوست دارد و می تواند سن را بالاتر نشان دهد. برای مثال، ویکتوریا بکهام اذعان کرده حالا رنگ پوست طبیعی خود را ترجیح می دهد چون برنزه ی زیاد سنش را بیشتر نشان می دهد. از سویی دیگر، برنزه ی ملایم به همراه روتین پوستی ای که بر اساس نوع پوست طراحی شده باشد می تواند حتی اندام را باریک تر نشان دهد. به همین دلیل توصیه می شود بدون محافظ و بردباری کافی خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. پوست تان خیلی زود برنزه خواهد شد. با این کار جلوی آسیب دیدگی کلاژن و رشته های الاستین را می گیرید که پوست، رنگ و استحکام خود را از آن ها دارد.
کسانی که همیشه در تصمیم گیری برای پوشش خود مردد هستند، اغلب، لباس های مشکی را انتخاب می کنند چون این تصور عمومی وجود دارد که رنگ سیاه را با هر چیزی می توان ترکیب کرد و استایلی شیک و مد روز داشت. با بالا رفتن سن پوست اندکی رنگ پریده تر به نظر می رسد. و استایل های سر تا پا مشکی ممکن است باعث شوند چهره ای کدر و حتی خسته پیدا کنید. با رنگ مشکی، چین و چروک ها هم بیشتر به چشم می آیند. برای جلوگیری از این مشکل می توانید یک لباس رنگی به استایل خود اضافه کنید. بسته به رنگ پوست تان می توانید از قرمز یا آبی استفاده کنید. همین نکته ی کوچک چهره ی شما را بازتر و روشن تر می کند. برای تنوع می توانید به جای مشکی از یک رنگ تیره ی دیگر، مثل خاکستری و آبی نفتی استفاده کنید که شما را باریک تر هم نشان دهد.
۳- آرایش تیره
آرایش ابراز بسیار خوبی برای پنهان کردن عیوب چهره است. با آرایش می توانید بر روی ویژگی های خوب چهره ی خود هم تأکید کنید. با توجه به این موضوع، ممکن است بیشتر از حد لازم آرایش کنید یا از رنگ های تیره استفاده کنید. لزوماً کار بدی نیست، اما می تواند سن را بیشتر نشان دهد. با بالا رفتن سن، پوست رطوبت و درخشندگی خود را از دست می دهد. اگر جرأت امتحان کردن ترند «بدون آرایش» را ندارید، از رنگ های مات، ملایم و روشن استفاده کنید. اگر نگران چرب شدن و برق افتادن پوست تان هستید، کافی است دور چشم ها و پیشانی تان مقداری پنکک بزنید. این ترفند ساده به حفظ درخشش طبیعی پوست کمک می کند.
۴- لباس‌هایی با طرح گل درشت
طرح های گلدار گرچه هرگز از مد نمی افتند، اما اگر دل تان نمی خواهد سن تان بیشتر به نظر برسد، بهتر است از بعضی انواع آن دوری کنید. به گفته ی کارشناسان حوزه ی مد، طرح های گل درشت سن را بیشتر نشان می دهند. برای پرهیز از این مشکل، طرح های ظریف و کوچک را انتخاب کنید که شما را جوان و شاداب نشان می دهند. اگر به دنبال یک استایل جوانانه هستید، می توانید از طرح های هندسی یا انتزاعی هم استفاده کنید.
۵- ریمل و خط چشم مشکی
آرایش می تواند چشم ها را درخشان تر و درشت تر نشان دهد. اما باید مراقب باشید که زیاده روی نکنید چون اگر از تعادل خارج شوید و افراط کنید، ممکن است روی قسمت هایی از چهره تان تأکید شود که خود علاقه ای به برجسته کردن شان ندارید. برای اینکه چشم ها حالتی طبیعی داشته باشند، از زیاده روی در استفاده از خط چشم مشکی و ریمل پرهیز کنید چرا که باعث می شوند چشم ها حالتی خشن و کوچک پیدا کنند. به جای مشکی، از خط چشم قهوه ای استفاده کنید. اگر خط چشم تان را پخش کنید و حالت دودی به آن دهید، ظاهری جوان و شاداب پیدا خواهید کرد. در مورد ریمل هم یک یا دو حرکت برای ایجاد تأکید روی مژه ها کافی است. فراموش نکنید که بلافاصله بعد از زدن ریمل با یک برس تمیز مژه هایتان را شانه کنید تا هم ریمل اضافی آن ها گرفته شود و هم حجم پیدا کنند.
۶- لباس‌های یقه اسکی
با بالا رفتن سن پوست گردن شروع به آویزان شدن می کند که امری طبیعی است. به همین دلیل، بسیاری سعی می کنند با پوشیدن لباس های یقه اسکی این موضوع را پنهان کنند. متأسفانه این ترفند اثر معکوس دارد چون با این کار در واقع توجه ها را به سمت گردن خود جلب می کنید. به جای این کار، از لباس های یقه گرد یا یقه هفت استفاده کنید. در زمستان هم گردن خود را با شال گردن بپوشانید. با این کار سن تان بیشتر دیده نمی شود و به علاوه، جلوه ی خاصی هم به استایل خود می دهید.
۷- لباس‌های گشاد یا بی‌شکل
لباس های اورسایز گرچه این روزها بسیار مد هستند، اما اگر نحوه ی ست کردن شان را ندانید، سن تان را بیشتر نشان خواهند داد. این لباس ها بسیار راحت هستند، اما در عین حال، ممکن است اعتماد به نفس تان را پایین آورند. لباس های اورسایز به اندام فرم نمی دهند و چون از آن آویزان می مانند و دورش را می گیرند، باعث می شوند بزرگ تر و نامرتب به نظر برسد. به همین دلیل بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که اندازه ی خودتان هستند. چنین لباس هایی خود را با پستی بلندی های اندام تان وفق می دهند و گرچه پیدا کردن لباس مناسب می تواند دشوار باشد، اما می توانید با کمی تمرین استایل متعادل و رضایتبخشی برای خود بسازید.
۸- لگینگ
لگینگ برای بعضی حکم آچار فرانسه دارد: تمام روز و هر روز آن را به تن می کنند و فرقی نمی کند قصد ورزش کردن داشته باشند یا قصد رفتن به خرید. قابل درک است، چون لباس راحتی است و با هر فرم بدنی هم سازگار است و در هر سنی خوب به نظر می رسد. با این حال، نباید به آن ها به چشم شلوار نگاه کنید. لگینگ اگر به درستی ست شود می تواند روی پاها ایجاد تأکید کند و به اندام شکل دهد. اما اگر به درستی از آن استفاده نشود، سن را بیشتر نشان می دهد. انتخاب سایز مناسب کمک زیادی می کند. لگینگ های فاق بلند شکم را می پوشانند و بنابراین کمر خوش فرم تر دیده می شود. انتخاب رنگ و پارچه ی مناسب برای هر فصل هم از اهمیت زیادی برای داشتن یک ظاهر جوان و شاداب برخوردار است. لگینگ در زمستان با لباس های گشاد، مثل تیشرت یا بلوز، ژاکت یا کت ترکیب خوبی ایجاد می کند. در تابستان، لگینگ را با لباس هایی که کمر تنگی دارند یا تونیک ترکیب کنید. یک جفت کفش روباز، پوشش تان را تکمیل خواهد کرد. با این حال، چکمه و کفش پاشنه بلند هم گزینه ی خوبی هستند.
۹- ناخن بلند
ناخن بلند، انگشت ها را بلندتر نشان می دهد و در نتیجه سن بیشتر دیده می شود. ناخن های بلند و طراحی شده ی مصنوعی شاید انتخاب خوبی برای ایجاد تأکید روی دست ها به نظر برسند، اما ممکن است آن ها را پیرتر هم نشان دهند. از سویی دیگر، ناخن های کوتاه، سالم و مرتب تأثیر مثبتی در ظاهر کلی، فارغ از استایل دارند. ناخن های بیضی شکل با چند میلیمتر بلندی از نوک انگشتان می توانند ظاهر جوان تری به شما دهند.
۱۰- هماهنگ کردن همه‌ی بخش‌های استایل با یکدیگر
یکی کردن همه ی بخش های استایل با یکدیگر اغلب کار اشتباهی است. هماهنگ کردن کفش ها، کت و حتی آرایش با یکدیگر می تواند سن را به سرعت بیشتر نشان دهد. به جای ترکیب کردن چندین لباس مد روز با یکدیگر، به یک یا دو عدد کفایت کنید و لازم نیست همرنگ بقیه ی پوشش تان باشند. با این کار، ظاهری طبیعی، شاداب و جوان تر خواهید داشت.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید