اورژانس دونده در تهران راه افتاد

 اورژانس دونده در تهران راه افتاد

اورژانس دونده در تهران راه افتاد

رئیس مرکز اورژانس استان تهران از راه اندازی اورژانس دونده در مراکز متراکم از جمعیت تهران خبر داد و اعلام کرد: زمان رسیدن به بالین بیمار با موتورلانس به ۱۰ دقیقه کاهش یافته است.

محمداسماعیل توکلی، در آیین بدرقه راهیان سلامت نوروزی اورژانس کشور در تالار شهید سلیمانی ستاد وزارت بهداشت، گفت: اورژانس دونده در مناطقی همچون بازار تهران با تجهیزات کامل راه اندازی شده و زمان امدادرسانی در این منطقه از ۳۵ دقیقه به ۱۳ دقیقه کاهش یافته است.

وی افزود: امسال با راه اندازی پایگاه تخصصی هوایی و به کارگیری ۲۲۰ موتورلانس‌ که برای اولین بار بعد از ۱۰ سال انجام شد، زمان رسیدن به بالین بیمار در تهران به ۱۰ دقیقه رسید. وی با بیان این که امسال در اورژانس تهران به تمام اهدافمان رسیدیم، افزود: موتورلانس ها هزینه اورژانس را تا ۲۳ درصد کاهش دادند. رئیس مرکز اورژانس استان تهران بیان داشت: امسال همچنین اورژانس استان تهران یکپارچه شده و ۹ ستاد فرماندهی در ۹ نقطه استان تهران ایجاد شد.

توکلی با بیان اینکه امسال به طور میانگین شاهد روزانه ۱۱ هزار تماس و انجام ۳۵۰۰ ماموریت و در مجموع یک میلیون و ۸۵۰ هزار ماموریت و ۲.۵ میلیون تماس به اورژانس تهران بودیم، گفت: ۶۷ پایگاه اورژانس استان به طور کامل بازسازی شده که بی سابقه بوده است. رئیس اورژانس تهران همچنین ۱۶ سال پس از خرید زمین، پایگاه فرماندهی غرب اورژانس تهران ساخته شد و بزرگترین انبار اورژانس با کمک خیرین در منطقه خاوران تهران ساخته شده که توسط وزیر بهداشت افتتاح می شود.

وی از افتتاح ۱۰ پایگاه جدید اورژانس در استان تهران خبر داد و گفت: ۷ پایگاه نیز بزودی به بهره برداری می رسد. رئیس مرکز اورژانس استان تهران گفت: امسال رکورد آموزش در استان زده شد و ۱۲ هزار و ۲۴۵ نفر آموزش تخصصی دیدند و ۲۱ هزار نفر از مردم نیز در خصوص چهارشنبه آخر سال آموزش دیدند. توکلی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ پنج بالگرد نشین افتتاح شد و ششمین بالگرد نشین نیز امروز در دماوند به بهره برداری رسید.

وی با بیان این‌که ساماندهی مراکز پیام در سطح استان و نظارت بر آمبولانس های خصوصی تقویت شده است، گفت: در استان تهران ۲۹۵ پایگاه اورژانس داریم که باید به ۷۱۵ پایگاه افزایش یابد و فرسودگی ناوگان سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه بر ما تحمیل می کند. وی در پایان ضمن قدردانی از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت برای پوشش خبری برنامه های اورژانس کشور، یادآور شد: طی ۲۰ سال خدمتم تنها دوره ای است که می بینم وزیر بهداشت شخصاً پیگیر اقدامات و توسعه اورژانس کشور است.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید