آمریکا در هفته حقوق بشر هزاران سرویس پرکاربرد را برای ایران تحریم کرد

 آمریکا در هفته حقوق بشر هزاران سرویس پرکاربرد را برای ایران تحریم کرد

تحریم سرویسهای پر کاردبرد

رئیس شرکت ارتباطات زیر ساخت عنوان کرد که با ارائه سرویس‌های فنی، تحریم‌های سرویس های پر کاربرد توسط آمریکا بی اثر می شود.

«محمد جعفرپور»، رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت، در یکی از پیام‌رسان های بومی نوشت: در هفته حقوق بشر آمریکایی بد نیست بدانید آمریکایی‌ها که ادعای حمایت از مردم ما را دارند، هزاران سرویس پرکاربرد را بر روی کاربران ایرانی تحریم و مسدود کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه این جلوه همان حقوق بشر آمریکایی در فضای مجازی است افزود: ما با ارائه سرویس‌های فنی در کنار مردم عزیزمان هستیم تا این تحریم‌ها بی اثر شوند.

طبق آمار وزارت ارتباطات بیش از چندین هزار سایت و سرویس اطلاع‌رسانی برای مردم کشور تحریم شده است و بسیاری از این ابزارها و سرویس‌ها مورد نیاز برنامه نویسان، محققان و دانش‌پژوهان است و در شرایط فعلی، دسترسی با ابزارهای فیلتر شکن انجام می‌شود که هم امنیت آنها را به خطر انداخته و هم سرعت استفاده را کند می‌کند.

در گذشته وزیر ارتباطات و مسئولان این وزارت‌خانه راهی برای این موضوع عنوان کردند که می توان به امکان دسترسی به سایت های تحریمی با حداکثر سرعت اشاره کرد. وزیر ارتباطات در این زمینه اظهار داشت که پیش از این وعده داده بودیم تا مشکل برنامه نویسان و افرادی که دسترسی به سایت‌های تحریم شده را ندارند و این سایت‌ها توسط غرب فیلتر شده، رفع شود که این وعده محقق شده است.

این امکانات در سایتی به آدرس 403.online در دسترس قرار گرفته است و برای 200 سرویس پرکاربرد امکان دسترسی فراهم شده است. بر این اساس دیگر نیازی به فیلترشکن وجود ندارد و قرار است روز به روز به کیفیت این سرویس افزوده شود.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید