کیوی ،داروی سرماخوردگی …

 کیوی ،داروی سرماخوردگی …

خوردن کیوی به طور روزانه می‌تواند ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین کند. ویتامین C می‌توانند عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد و حتی ممکن است به بهبود بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کند. این میوه برای کودکان و افراد مسن بالای  ۶۵ سال بهترین انتخاب خواهد بود.

کیوی  گیاهی است از گروه گیاهان گلدار دولپه‌ای در راسته خلنگ‌سانان و رده کیویان.  این گیاه بومی جنوب چین و میوه ملی جمهوری خلق چین است. میوه آن تخم مرغی شکل به اندازه یک تخم‌مرغ بزرگ  (به طول ۵–۸ سانتیمتر و عرض ۴٫۵–۵٫۵ سانتیمتر) است و پوست آن قهوه‌ای رنگ و گوشت آن سبز کمرنگ است. این گیاه در ابتدا یک گیاه بومی در جنوب چین بود. سپس در ابتدای قرن بیستم به نیوزیلند برده شده و در آنجا به صورت تجاری کشت شد. نام این گیاه از نام گونه‌ای پرنده زیبا که در نیوزیلند پرنده ملی بوده، در دهه شصت میلادی به این میوه داده شد. پیوند این میوه بعد از رشد حدود یک هفته‌ای تبدیل به نهال و قابل قلمه زدن است. این روش از متداول‌ترین روش‌های کاشت نهال کیوی در دنیا به خصوص در کشور چین است.

درمان بیماری آسم با کیوی چون دارای ویتامین C می باشد بیماران مبتلا به آسم می توانند روزانه یک عدد کیوی میل نمایند چون باعث خس خس در ریه ها شده و تنفس بیماران آسمی را بهبود می بخشد.

کیوی موجب می شود گوارش در بدن آسانتر شود تجزیه پروتئین در روده به راحتی امکان پذیر شود افرادی که دچار اختلال گوارشی میباشند از کیوی استفاده نمایند.

کیوی سیستم ایمنی بدن را بالا برده و موجب می شود چون غنی از ویتامین C است روزانه از کیوی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده نمایید .

کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالایی دارند با خوردن کیوی ممکن می شود کیوی باعث می شود فشار خون پایین آمده و یک فشار خون نرمالی داشته باشید.

کیوی از لخته شده خون در شریانات قلب جلوگیری می نماید افرادی که کلسترول بدخون دارند می توانند با میل نمودن کیوی از سکته قلبی جلوگیری نموده و خونشان را رقیق تر نمایند.

کمک به تقویت بینایی با خوردن کیوی افرادی که چشمان ضعیفی دارند می توانند با میل نمودن کیوی بینایی خود را افزایش داده و از ضعیف شدن چشم هایشان جلوگیری نمایند چون کیوی دارای مقدار زیادی ویتامین A  میباشد که این ویتامین برای چشم بسیار مفید است.

کیوی (مانند بیشتر میوه ها) حاوی فیبر زیادی است. فیبر به دفع مدفوع کمک می‌کند. در نتیجه کیوی برای یبوست بهترین گزینه خواهد بود.

 

m y

Related post

دیدگاهتان را بنویسید