تعطیلی پنج شنبه ها ،کمک به گردشگری و تقویت نهاد خانواده

 تعطیلی پنج شنبه ها ،کمک به گردشگری و تقویت نهاد خانواده

تجربه نشان داده‌ است دو روزه شدن تعطیلات پایان هفته می‌تواند از کانال‌هایی مانند تحریک بخش‌های خدماتی، توسعه گردشگری و افزایش بهره‌وری موجب تحریک رشد اقتصادی شود. یک نظرسنجی تلویزیونی از مردم درباره «ساماندهی تقویم تعطیلات» نشان داد، دستیابی به «آخر هفته دو روزه» به مطالبه عمومی تبدیل شده است.

با وجود تردیدها نسبت به اثر اقتصادی این تغییر، تجربه نشان داده با دوروزه شدن تعطیلات، اقتصاد از محل افزایش بهره‌وری و تحریک بخش‌هایی چون گردشگری منتفع خواهد شد. افزون بر این دو روزه شدن تعطیلات می‌تواند تغییری مهم برای کاهش مشکلات ناشی از تمرکز سفر، آلودگی هوا و ترافیک باشد. کارشناسان همچنین عقیده دارند که اصلاح الگوی پراکنش تعطیلات بر مبنای الگوی جهانی اثر معناداری بر سلامت فردی و اجتماعی و بهبود سبک زندگی خواهد داشت.

بطور خلاصه کارمند که باشی پنجشنبه که می شود احساس می کنی خستگی های یک هفته کار کردن بر جسم و روح ات سنگینی می کند. احساس می کنی هوا گرفته و دوست داری برای رهایی از خستگی های یک هفته کار و تلاش، با عزیزانت بیرون بروی و هوایی تازه کنی تا انرژی های منفی تخلیه شود و با روحیه مضاعف هفته ای جدید را آغاز کنی، اما عدم تعطیلی پنجشنبه ها خستگی هایت همچنان مهمان ناخوانده جسم و روح ات می شوند.

کارمند که باشی میدانی تعطیلی پنجشنبه فرصت بیشتری است برای رسیدگی به امور خانواده و تربیت فرزندان زیرا اگر از روز شنبه تا پنجشنبه سرکار باشی وقت چندانی برای رسیدگی به امور خانواده نداری و نمی توانی آن طور که باید به تربیت فرزندان خود بپردازی زیرا تربیت صحیح فرزندان به داشتن جامعه سالم و بی حاشیه کمک خواهد کرد.

و حال بعد از این مدت نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها در کمیسیون اجتماعی، توضیح داد: امروز این طرح در کمیسیون تصویب شد و پس از تایید در صحن، به شورای نگهبان ارجاع داده خواهد شد و پس از آن اجرا می‌شود. او درباره حدود زمانی اجرایی شدن طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها گفت: نمی‌توانم زمان دقیقی را تعیین کنم، زیرا این موضوع بستگی به نوبت طرح این مصوبه در صحن مجلس و شورای نگهبان دارد.

m y

Related post

دیدگاهتان را بنویسید