نخستین خودرو برقی چینی در اروپا

 نخستین خودرو برقی چینی در اروپا

به نظر می‌رسد که شاسی‌بلند جدیدی تحت عنوان Aiways U۵ قرار است از سال آینده به بازار کشورهای اروپایی عرضه شود که نخستین خودروی برقی چینی در این قاره به شمار می‌رود.

پیشتر اخبار و گزارش‌های متعددی مبنی بر عرضه یک خودروی چینی مجهز به پیشرانه الکتریکی در بازار اروپا منتشر شده بود. این خودرو که Aiways U5 نام دارد، در کارخانه اصلی خود، در شهر شانگهای چین، به تولید می‌رسد و از ماه جاری میلادی نیز روانه بازار چین می‌شود.

طبق برنامه ریزی و مذاکرات صورت گرفته میان اتحادیه اروپا و این شرکت چینی، فروش خودروی مذکور قرار است از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شود و در دسترس مشتریان اروپایی قرار بگیرد. همچنین گفته می‌شود این خودرو تمامی استانداردهای وضع شده برای حمل و نقل در اتحادیه اروپا را اخذ کرده و بدین ترتیب آمادگی لازم برای عرضه در کشورهای این قاره سبز را داراست.  عرضه این خودروی الکتریکی جدید در اروپا بدون شک زیر ذره بین نهادها و شرکت های متعددی از جمله شرکت های خودروسازی چینی قرار خواهد گرفت تا بتوانند میزان موفقیت، فروش و استقبال مشتریان اروپایی از خودروهای چینی و الکتریکی را رصد کرده و مطابق با آن، به تولید و عرضه محصولات جدیدی بپردازند. هرچند که به عقیده بسیاری دیگر از کارشناسان، به طور قطع مشتریان و طرفداران خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست در صورت خریداری یک خودروی الکتریکی تمایل بسیار بیشتری برای خودروهای تسلا و فولکس واگن خواهند داشت. بنابراین کار برای خودروسازان چینی برای جلب نظر مشتریان اروپایی تا حد زیادی سخت و دشوار خواهد بود. آنها بر این باورند که علاوه بر ایمنی و قدرت کافی، سایر موارد همچون قیمت و خدمات پس از فروش نیز می توانند بر روی افزایش سهم در بازار اروپا تاثیرگذار باشد و مشتریان را به خود جلب کند.

موسس این شرکت خاطرنشان کرده است: مفتخریم در حالی که بسیاری دیگر از خودروسازان بزرگ در حال آماده سازی برای عرضه خودرو مخصوص اروپا هستند، نخستین خودروی چینی الکتریکی در بازار اروپا به نام و برند ما اختصاص یافته است. عرضه این خودرو از ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی در چین با قیمت پایه ۲۹ هزار دلار آغاز می‌شود.

m y

Related post

دیدگاهتان را بنویسید