آغاز به کار اولین اتوبوس 5G در چین

 آغاز به کار اولین اتوبوس 5G در چین

یک اتوبوس مجهز به اینترنت۵G در چین سرویس دهی خود را آغاز کرد. این اتوبوس قابلیت های مختلف مانند یک عینک واقعیت مجازی دارد که با اینترنت نسل پنجم فعال می شود.

به گزارش شینهوا، یک اتوبوس مجهز به اینترنت۵G چین در «چنگدو» پایتخت ایالت سیچوان در جنوب غربی این کشور سرویس دهی خود را آغاز کرد. این اتوبوس اینترنت پرسرعت نسل پنجم را برای مسافران خود فراهم می کند.  اتوبوس مذکور در یک مسیر ۲۸ کیلومتری تردد می کند و قرار است یک تا دوبار در هفته در فواصل نامشخص سرویس رسانی کند.

مسافران می توانند در این اتوبوس فناوری های مختلفی را مشاهده کنند که با اینترنت ۵G ارائه شده است مانند برنامه های IPTV 5G که در حقیقیت چشم اندازی واقعی از مناظر توریستی مشهور در شهر را فراهم می کند. علاوه بر آن بازی های آنلاین و یک عینک واقعیت مجازی مجهز به اینترنت ۵G در این اتوبوس وجود دارند. در این اتوبوس با کمک هوش مصنوعی جریان اطلاعاتی مسافران در ایستگاه های اتوبوس و همچنین رفتار رانندگان نیز بررسی می شود.

به گفته مقامات شهری فناوری ۵G کاربردهای مختلفی در حمل و نقل شهری دارد از جمله تحلیل هوشمند رفتار راننده، شناسایی صورت مسافران، اسکن صورت مسافران برای پرداخت کرایه و غیره.

m y

Related post

دیدگاهتان را بنویسید