رایحه‌ی عطر مورد علاقه‌ی شما درباره‌ی شخصیت‌تان چه می‌گوید؟

 رایحه‌ی عطر مورد علاقه‌ی شما درباره‌ی شخصیت‌تان چه می‌گوید؟

عطر وروانشناسی

 

یک عطر را می توان بر اساس معیارهای مختلف انتخاب کرد: برای مثال با توجه به فصل، سن یا استایل شخصی. اما عطرها بر اساس معیار دیگری نیز انتخاب می شوند؛ شخصیت و خصوصیات روانشناسی. بر طبق برخی از پژوهش‌های انجام شده، رایحه مورد علاقه شما می‌تواند ارتباط مستقیمی با خصوصیات شخصیتی و رفتاری شما داشته باشد. شخصیت شناسی از روی عطر یکی از مباحثی است که با استفاده از مطالعات آماری انجام می‌شود. در روانشناسی عطر و ادکلن از روی رایحه‌ها و نت‌هایی که مورد علاقه شما هستند می توان به خصوصیاتی کلی درباره شخصیت شما پی برد.

آلن آر. هیرش، بنیانگذار بنیاد تحقیقات و درمان بویایی و طعم، در طی سالیان طولانی تحقیق و پژوهش خود آزمایش‌های شخصیتی را بر روی ۱۸۶۳۱ نفر انجام داده و نتایج را با رایحه‌های مورد علاقه افراد مقایسه کرده است. به گفته دکتر هیروش نتایج این پژوهش‌ها می‌تواند بسیار جالب باشد، چراکه افراد با رایحه‌های مورد علاقه یکسان خصوصیات شخصیتی شبیه به یکدیگر را نیز ارائه داده‌اند. با توجه به این داده‌های آماری و شخصیت شناسی از روی عطر می توان بر اساس عطرهایی که اشخاص اغلب استفاده می‌کنند به خصوصیاتی کلی در خصوص شخصیتشان دست یافت.

البته باید خاطرنشان کنیم که تست روانشناسی عطر لزوما نتایج یکسانی را ایجاد نمی‌کند و برخی افراد دارای خصوصیت‌های چند وجهی هستند و ممکن است در دو یا چند دسته قرار بگیرند اما به طور کلی اگر به روانشناسی عطرها علاقه‌مندید مرور این نتایج و طبقه‌بندی‌ها می‌تواند برایتان جالب باشد. با ما همراه باشید.
آنچه در این مطلب می‌خوانید

افراد علاقمند به رایحه مرکبات؛ مردان و زنان آلفا
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه رز را ترجیح می‌دهند
افراد علاقمند به رایحه لاوندر معمولا دوستان خوبی هستند
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه وانیل را ترجیح می‌دهند
افراد علاقمند به رایحه چوب صندل؛ کمال گرا
افراد علاقمند به رایحه‌های میوه‌ای؛ مودی
طرفداران رایحه نارگیل افرادی خوش‌سلیقه‌اند
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه و نت کتان را ترجیح می‌دهند
طرفداران عطر یاس افرادی ماجراجو هستند
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه پیچ امین الدوله را ترجیح می‌دهند
افراد علاقمند به رایحه‌ی مرکبات؛ مردان و زنان آلفا

اگر به رایحه مرکبات علاقه‌مندید و عطرها و ادکلن‌هایی را انتخاب می‌کنید که نت مرکبات در آن‌ها قالب است احتما شما یک مرد یا زن آلفا هستید؛ شما از جمله افرادی هستید که در مسئولیت‌های گروهی رهبری را به عهده می‌گیرند. در پژوهش‌های انجام شده توسط بنیاد دکتر هیرش عطرها و ادکلن‌هایی با نت قوی مرکبات توسط کسانی انتخاب شده که شخصیت‌هایی قوی، جاه‌طلب و رهبری کننده داشته‌اند.
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه‌ی رز را ترجیح می‌دهند

روانشناسی عطرها

افرادی که رایحه رز را ترجیح می‌دهند معمولا افرادی هستند باملاحظه، درون‌گرا و حساس به نیازهای دیگران. طبق نتایج به دست آمده از پژوهش‌های به دست آمده در حوزه‌ی مطالعاتی شخصیت‌ شناسی از روی عطر، افرادی که بوی رز را به دیگر عطرها ترجیح می‌دهند افرادی هستند که به طور طبیعی در زندگی اجتماعی محتاط و باملاحظه عمل می‌کنند و در کنترل تکانه‌های روانی مهارت دارند. این افراد معمولا به ندرت در زندگی اجتماعی‌شان دچار اشتباه و پشیمانی می شوند، چراکه اغلب پیش از انجام هر عملی به نتایجش به دقت فکر کرده و هیجانی عمل نمی‌کنند.
افراد علاقمند به رایحه‌ی لاوندر معمولا دوستان خوبی هستند

اگر عطرهایی با رایحه‌ی قوی لاوندر یا اسطوخدوس عطرهای مورد علاقه شما هستند، پیش‌بینی می‌شود که شما توسط شبکه‌ای وسیع و گسترده از دوستانتان احاطه شده‌اید. شما معمولا با همه به خوبی کنار می‌آیید و به همین دلیل دیگران معاشرت با شما را آسان می‌دانند. شما شخصیتی دارید در شرایط سخت دوستان‌تان را حمایت می‌کنید و برای دوستی‌هایتان ارزش زیادی قائل هستید.

 

روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه‌ی وانیل را ترجیح می‌دهند

کسانی که رایحه مورد علاقه‌شان وانیل است افرادی هستند بسیار شاد و سرزنده و پر انرژی؛ افرادی که می‌دانند چطور یک میهمانی را شروع کنند. آن‌ها عاشق رقصیدن، خوش‌گذرانی، ملاقات با آدم‌های جدید و معاشرت در محیط‌های شلوغ هستند. وانیلی‌ها به جای یک آخر هفته آرام و نوشیدن چای ترجیح می‌دهند آخر هفته‌شان را در مهمانی‌های شاد و شلوغ بگذرانند.
افراد علاقمند به رایحه‌ی چوب صندل؛ کمال‌گرا

روانشناسی عطرها بر اساس شخصیت

اگر رایحه‌ی چوب صندل عطر مورد علاقه شماست، در تست‌های روانشناسی عطر بر اساس پژوهش‌های دکتر هیرش شخصیتی کمال‌گرا دارید. این افراد در زندگی بزرگترین منتقد خودشان هستند. هر چند داشتن روحیه‌ی انتقادی نسبت به خود می‌تواند خسته کننده باشد، اما در عوض شما موقعیتی که در زندگی دارید را با توجه به همین خصوصیت بارز تیپ شخصیتی‌تان به دست آورده‌اید و اگر در حرفه، ورزش و یا تحصیلات‌تان موفق بوده‌اید کمال‌گرایی‌تان شما را به این نقظه رسانده. البته اگر این تیپ شخصیتی را دارید سعی کنید به خودتان کمی استراحت بدهید و معیارهای موفقیت را در خودتان تعدیل کنید تا زندگی دلپذیرتری داشته باشید.

افراد علاقمند به رایحه‌های میوه‌ای؛ مودی

اگر جز افرادی هستید که بوی توت، سیب یا میوه‌های استوایی را در عطر ترجیح می‌دهید، بر طبق پژوهش‌های دکتر هیروش احتمالا فردی مودی هستید. شخصیت‌های مودی معمولا نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند و به سرعت آزرده می‌شوند. اگر چنین شخصیتی دارید سعی کنید در خصوصیات خلقی‌تان تغییراتی ایجاد کنید. بدبینی و دیدن نیمه‌ی خالی لیوان باعث می‌شود در زندگی اجتماعی‌تان منزوی شوید.

 

طرفداران رایحه‌ی نارگیل افرادی خوش‌سلیقه‌اند

و اما آن‌هایی که رایحه‌ی نارگیل عطر مورد علاقه‌شان است بر طبق پژوهش‌های آماری دکتر هیروش و استناد به تست‌های شخصیت شناسی از روی عطر افرادی هستند شیک و خوش‌سلیقه. این افراد معمولا کمدی دارند پر از آیتم‌های شیک و جواهرات زیبا و خاص. آن‌ها معمولا توجه دیگران را بر می‌انگیزند و در میان دوستان و آشنایانشان به خاطر سلیقه و حسن انتخابشان محبوبیت خاصی دارند.
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه و نت کتان را ترجیح می‌دهند

 

اگر جزو کسانی هستید که نت و رایحه‌ی کتان برایتان بیش از سایر عطرها جذابیت دارد بر طبق پژوهش‌های آماری دکتر هیروش شما فردی هستید که دوست دارید به چالش کشیده شوید. شما از چالش‌های ذهنی و جسمی لذت می‌برید و دوست دارید در موقعیت‌های مختلف آستانه تحمل و استقامت‌تان را بسنجید. شما فردی هدف‌گرا هستید که به رقابت کردن علاقه‌مند است و معمولا اهداف شخصی دشواری را برای خودتان تعیین می‌کنید.

 

 

طرفداران عطر یاس افرادی ماجراجو هستند

طرفداران یاسمین به طرفداران عطر وانیل شبیه‌اند با این تفاوت که طرفداران عطر یاسمین سرگرمی‌هایشان را یک قدم فراتر می برند. اگر از طرفداران رایحه‌ی جذاب یاسمین هستید بر طبق پژوهش‌های دکتر هیروش شما فردی هستید ماجراجو که از فعالیت‌های جدید و هیجان‌انگیز لذت می‌برید. شما به شب‌گردی، سفرهای هیجان‌انگیز و تجربه‌های جدید و خاص علاقه‌مندید و هیچ‌گاه خودتان را به یک زندگی عادی و روتین محدود نمی‌کنید. شما جزو افرادی هستید که سعی می‌کنند از دقیقه به دقیقه زندگی‌شان لذت ببرند.
روانشناسی عطر و ادکلن برای افرادی که رایحه‌ی پیچ امین الدوله را ترجیح می‌دهند

افرادی که رایحه‌ی مورد علاقه‌شان عطر جذاب و دوست‌داشتنی گل‌های پیچ امین الدوله است معمولا افرادی هستند شاد و مثبت‌اندیش. اگر جزو این دسته افراد هستید، بر طبق نتایج پژوهشی شخصیت‌شناسی از روی عطر شما جزو آن دسته افراد شاد و مثبت اندیشی هستید که اطرافیانتان وایب انرژی مثبت شما را به خوبی حس می‌کنند. شما در گروه‌های دوستی‌تان فردی همدل و دوست‌داشتنی هستید و معاشرت با شما برای دیگران ساده و دلپذیر است.
و در آخر

بار دیگر تاکید می‌کنیم که روانشناسی عطرها و همچنین شخصیت شناسی از روی عطر و تست روانشناسی عطر مباحثی هستند که بر طبق داده‌های آماری وسیع و بررسی شخصیت و همچنین سلیقه افراد در انتخاب عطر تعیین می‌شوند و نتایجی که ارائه می‌کنند حدودی و احتمالی خواهد بود.
ا

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید