۶ قابلیتی که گوگل در رویداد I/O برای شکست ChatGPT باید معرفی کند

 ۶ قابلیتی که گوگل در رویداد I/O برای شکست ChatGPT باید معرفی کند

گ.گل در شکست چت جی بی تی

مدت‌ها از سرویس هوش مصنوعی گوگل موسوم به بارد (Bard) می‌گذرد ولی این سرویس در مقایسه با هوش مصنوعی بینگ و ChatGPT حرف زیادی ندارد. با توجه به اینکه در تاریخ ۲۰ اردیبهشت کنفرانس گوگل I/O کار خود را آغاز می‌کند، بدون شک در این رویداد ویژگی‌های جدیدی برای این سرویس معرفی خواهد شد. در ادامه به ۶ مشخصه می‌پردازیم که امیدواریم در این رویداد برای سرویس بارد معرفی شوند.

 

ایجاد تصاویر

گوگل ChatGPT

در حال حاضر هوش مصنوعی بینگ با قابلیت ایجاد تصاویر که به صورت رایگان این کار را انجام می‌دهد، توانسته سروصدای زیادی راه بیندازد. با توجه به اینکه گوگل به حجم عظیمی از عکس‌های موجود در فضای اینترنت دسترسی دارد، به راحتی می‌تواند یک مدل هوش مصنوعی مناسب برای ایجاد تصاویر توسعه دهد. از سوی دیگر در زمینه‌ی ایجاد تصاویر هم سرویس‌هایی معرفی شده که گوگل می‌تواند وارد این حوزه هم شود.

 

پاسخ‌های هوشمندانه‌تر

 

واقعیت این است که سرویس گوگل بارد نمی‌تواند پاسخ‌های چندان هوشمندانه‌ای را برای طیف وسیعی از سوالات ارائه کند و این در حالی است که هوش مصنوعی بینگ و ChatGPT در این زمینه بسیار بهتر عمل می‌کنند. با وجود اینکه گوگل مدعی شده برای این سرویس از مدل‌های بسیار پیچیده‌ی هوش مصنوعی استفاده می‌کند، اما در هر صورت فعلا نمی‌تواند چندان کاربردی باشد.

 

سرویس گوگل بارد فقط گاهی اوقات به منابع استفاده شده برای پاسخ ارجاع می‌دهد ولی هوش مصنوعی بینگ معمولا همیشه چنین کاری را انجام می‌دهد. به لطف همین قابلیت، کاربران می‌توانند برای مطالعه‌ی بیشتر، به منابع موردنظر مراجعه کنند.
یکپارچگی با گوگل Docs و یوتیوب

 

مایکروسافت روز‌به‌روز هوش مصنوعی پیشرفته‌ی خود را با سرویس‌های زیادی یکپارچه می‌کند تا تعداد بیشتری از کاربران بتوانند از هوش مصنوعی استفاده کنند. گوگل هم باید به طور گسترده سرویس بارد را با سرویس‌های نرم‌افزاری مانند گوگل Docs و یوتیوب یکپارچه کند تا امکانات جذاب‌تری برای کاربران ارائه شود.

بهبود گوگل اسیستنت

اگر گوگل اسیستنت به سرویس بارد وصل شود و این دستیار صوتی بتواند سوالات مختلف را با سرعت بالایی پاسخ دهد، طبیعتا جذابیت آن چندین برابر خواهد شد و تعداد بیشتری از کاربران به استفاده از آن روی می‌آورند.

پلاگین‌ها و API

مدتی قبل شرکت OpenAI از چندین پلاگین برای سرویس ChatGPT رونمایی کرد که قابلیت‌های این سرویس را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند. اگر گوگل واقعا می‌خواهد در این حوزه به رقیب قدرتمندی برای مایکروسافت و OpenAI تبدیل شود، باید برای سرویس بارد پلاگین‌های مختلفی ارائه دهد. همچنین در حال حاضر API این سرویس به طور محدود ارائه شده و باید این مشخصه به طور گسترده در اختیار کاربران قرار بگیرد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید