۵ جاذبه دیدنی و طبیعی کانادا

 ۵ جاذبه دیدنی و طبیعی کانادا

۵ جاذبه دیدنی و طبیعی کانادا

کانادا واقعاً‌ کشور زیبایی است. هرساله هزاران گردشگر از راه‌های هوایی، زمینی و یا دریایی به این کشور سفر می‌کنند تا از شهرهای بزرگ و یا جاذبه‌های دیدنی و خارق‌العاده ی آن بازدید کنند. البته جای تعجبی هم ندارد که دومین کشور بزرگ جهان تعداد زیادی جاذبه برای دوست‌ داران طبیعت داشته باشد. این جاذبه‌ها بسیار متنوع هستند و از آبشارهای بسیار بلند گرفته، تا قله‌های مرتفع، همگی در کانادا یافت می‌شوند. در واقع، هر نوع جاذبه‌ای که بخواهید در کانادا وجود دارد. با الی گشت همراه باشید تا از ۵ مورد از بهترین جاذبه‌های طبیعی کانادا دیدن کنیم.
۵. خرس‌های قطبی در Churchill، مانیتوبا
وسعت واقعی کانادا وقتی مشخص می‌شود که گردشگران از شهرهای مرزی این کشور با آمریکا که بسیار متراکم هستند و جمعیت بالایی دارند به سمت شمال کشور سفر کنند. سفر به Churchill یکی از این موارد است. برای سفر به این منطقه، سفری ۳ روزه با قطار خواهید داشت. دلیلی که گردشگران این مسیر بسیار طولانی را طی میکنند ساده است: تماشای خرس‌های قطبی! یکی از بزرگترین جمعیت‌های خرس‌های قطبی در این منطقه قرار دارد و اگر به آن سفر کنید، حتماً‌ قادر خواهید بود که این خرس‌ها را از نزدیک ببینید.

۴. پارک ملی Gros Morne، Newfoundland

Grps Morne یک سایت میراث جهانی یونسکو است و بزرگترین پاک ملی در شرق کانادا است. اگرچه این پارک در سواحل غربی جزیره‌ی Newfoundland قرار گرفته است، جغرافیای تحسین برانگیز این پارک شبیه به عکس‌های کارت پستالی از نروژ است. این منطقه کوه‌هایی بلند و نوک تیز دارد و دریاچه‌های موجود در این منطقه برای ماهیگیری مناسب هستند. در تابستان ها می‌توانید به این منطقه سفر کنید و در آن به اردو زدن، پیاده روی و ورزش‌های آبی بپردازید.

۳. پارک ملی Pacific Rim در جزیره ونکوور، بریتیش کلمبیا

اگرچه خود جزیره ونکوور یک جاذبه دیدنی گردشگری است، پارک ملی Pacific Rim در ساحل غربی این منطقه هرآنچه از یک منطقه دلپذیر انتظار داشته باشید را دارد. این پارک به سه منطقه‌ی مجزا تقسیم شده است و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. این منطقه برای گردشگرهای ساحلی و اردو زدن بسیار مناسب است. اگر هم قصد قایق‌رانی و یا تماشای وال ‌ها را دارید، می‌توانید به مجموعه جزایر Broken سفر کنید.

۲. پارک‌های ملی کوه راکی، آلبرتا و بریتیش کلمبیا

کوه‌های راکی یکی از بزرگترین رشته‌ کوه‌های دنیا هستند و نه تنها ارتفاع برخی از قله‌های آن از تصور انسان هم بالاتر می‌رود، بلکه این رشته کوه برای هزاران کیلومتر و از کانادا تا آمریکا امتداد دارد. این رشته کوه در واقع مرز بین استان‌های Alberta و British Columbia است. این دو منطقه روی هم رفته ۴ پارک ملی دارند که سهم هریک از آن‌ها دو پارک است. پارک‌های Jasper و Banff در آلبرتا قرار دارند و پارک‌های Kootenay و Yoho در بریتیش کلمبیا قرار گرفته‌اند. هریک از این پارک‌ها طبیعت، کوه‌ها، دریاچه‌ها و حیات‌وحش خاص خود را دارند. به هرحال، گردشگران از سفر به این منطقه هرگز پشیمان نخواهند شد.

۱. آبشار نیاگارا، انتاریو

آبشارهای نیاگارا نامی است که به سه آبشار بسیار بزرگی اطلاق شده است که در رودخانه‌ی نیاگرا قرار دارند و انتاریو را از آمریکا جدا می‌کنند. هرساله میلیون‌ها گردشگر از این آبشار که یکی از مهم‌ترین جاذبه های کانادا است دیدن می‌کنند. البته شهر انتاریو جاذبه‌های دیدنی دیگری هم دارد، ولی آبشار نیاگارا عامل اصلی جذب گردشگر است.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید