کره شمالی، واشنگتن و سئول را به باج‌خواهی هسته‌ای متهم کرد

 کره شمالی، واشنگتن و سئول را به باج‌خواهی هسته‌ای متهم کرد

کره شمالی و واشنگتن

کره شمالی در واکنش به رزمایش‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی این دو کشور را به «باج‌خواهی هسته‌ای» متهم و بر اتخاذ اقدامات لازم در مقابل جنون «جنگ‌سالاران» تاکید کرد.

به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد جمعه نوشت: نقشه آنها برای در هم کوبیدن ما از لحاظ نظامی، نشانه آشکار دیگری از این است که جنون جنگ‌سالاران به نقطه‌ای رسیده‌اند که نمی‌توان آن نادیده گرفت.

 

خبرگزاری کره شمالی افزود: هیاهوی دیوانه‌وار جنگ هسته‌ای در میان آمریکا و سردمداران دست‌نشانده و جنگ‌طلب باعث می‌شود که پاسخ‌های متناسبی به آنها داده شود.

 

این خبرگزاری با تاکید بر ادامه توسعه برنامه‌های تسلیحاتی کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ «حق مشروع یک کشور مستقل را دارد که از ابزارهای قدرتمندتر برای دفاع از خود و جلوگیری از ایجاد وضعیت‌های جدی و تهدیدهای آتی برخوردار شود.»

 

آمریکا و کره جنوبی از ماه مارس تاکنون مجموعه‌ای از رزمایش‌های سالانه را با شدت بیشتری پیگیری کرده‌اند. در این رزمایش‌های دریایی و هوایی از یک ناو هواپیمابر و بمب‌افکن‌های آمریکایی استفاده می‌شود.

 

 

کره شمالی واکنش خشم‌آلودی به این رزمایش‌ها داشته و آنها را تمرینی برای تهاجم خوانده است.

 

این کشور همچنین در ماه‌های اخیر فعالیت‌های نظامی را افزاش داده و از کلاهک‌های هسته‌ای کوچک‌تر رونمایی کرده و موشک بالستیک قاره‌پیمایی آزمایش کرده که قادر است به آمریکا اصابت کند.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید