چین: آمریکا در حال تبدیل تایوان به بشکه باروت است

 چین: آمریکا در حال تبدیل تایوان به بشکه باروت است

چین: آمریکا در حال تبدیل تایوان به بشکه باروت است

مائو نینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در اظهاراتی مخالفت خود را با تشدید روابط نظامی آمریکا و مقامات تایوان ابراز کرد و هشدار داد ایالات متحده در حال تبدیل تایوان به بشکه باروت است.

مائو این اظهارات را عصر جمعه در یک نشست مطبوعاتی در پکن، هنگامی که از وی خواسته شد درباره هیاتی متشکل از ۲۵ فروشنده اسلحه آمریکایی که به تایوان رفته‌اند و همایشی دفاعی با مقامات حزب دموکراتیک مترقی تایوان (DPP) برگزار کرده‌اند، بیان کرد.

 

مائو تاکید کرد که فروش تسلیحات آمریکا به حکومت تایوان به طور جدی اصل چین واحد را نقض و و روابط چین وآمریکا را دچار مخاطره می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه به تازگی ایالات متحده و مقامات تایوان روابط نظامی خود را افزایش داده‌اند، گفت: بازدید دلالان اسلحه و به اصطلاح انجمن دفاعی آمریکا گواه دیگری است بر اینکه ایالات متحده در حال تبدیل تایوان به بشکه باروت است که این موضوع برای هموطنان تایوانی ما دردسر ایجاد می‌کند.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: مقامات DPP باید صدای مردم معترض تایوان را بشنوند و فوراً داد و ستد منافع اساسی هموطنان تایوانی ما را برای منافع خودخواهانه متوقف کنند.

 

 

مائو در ادامه گفت: ما بار دیگر از آمریکا می‌خواهیم به اصل چین واحد و سه بیانیه مشترک چین و آمریکا پایبند باشد، فروش تسلیحات و تماس نظامی با تایوان را متوقف و از عواملی که می‌تواند باعث ایجاد تنش در تنگه تایوان شود، دوری کنند.

 

وی با تاکید براینکه طرف چینی برای دفاع قاطعانه از حاکمیت و منافع امنیتی خود آماده اقدامات قوی و قاطعانه‌ است، افزود: هر نیروی خارجی که در امور داخلی چین مداخله و صلح و ثبات در تنگه تایوان را تضعیف کند، عواقب آن را متحمل خواهد شد و تاوان اعمال اشتباه خود را خواهد پرداخت.

 

 

 

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید