پرواز پهپادهای ضربتی چین بر فراز جزیره تایوان

 پرواز پهپادهای ضربتی چین بر فراز جزیره تایوان

پرواز پهپادهای ضربتی چین بر فراز جزیره تایوان

وزارت دفاع تایوان امروز (جمعه) اعلام کرد، یک نوع جدید از پهپادهای ضربتی چین که رسانه‌های این کشور می‌گویند می‌تواند سلاح سنگین حمل کند، بر فراز جزیره به پرواز درآمد.

به نقل از رویترز، این اقدام که جدیدترین تنش نظامی بین پکن و تاپیه محسوب می‌شود باعث افزایش نگرانی در تایوان شده است.

 

چین که تایوان را از آن خود می‌داند و حتی گفته در صورت لزوم از زور برای کنترل آن استفاده می‌کند، در سه سال گذشته فشار نظامی خود را بر این جزیره افزایش داده است.

 

در ماه جاری میلادی نیز چین مانورهای نظامی گسترده‌ای را در اطراف تایوان و پس از آن انجام داد که تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان در سفری به آمریکا با کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد.

 

وزارت دفاع تایوان که گزارش خود را درباره فعالیت‌های نظامی چین از ۲۴ ساعت گذشته به روز کرده گفت، ۱۹ فروند جنگنده چینی وارد حریم شناسایی دفاع هوایی این جزیره شده‌اند.

 

بر اساس گزارش وزارت دفاع تایوان، یکی از این جنگنده‌ها یک فروند پهپاد ضربتی از نوع TB-۰۰۱ بوده که نخست با گذر از کانال “باشی” که تایوان را از فیلیپین جدا می‌کند، وارد شرق تایوان شده و سپس به سمت ساحل چین رفته است.

 

رسانه‌های چینی گزارش کرده‌اند که این پهپاد قابلیت حمل سلاح سنگین را دارد و می‌تواند در ارتفاع بالا و ماموریت‌های دور مورد استفاده قرار گیرد.

 

نیروی هوایی چین اعلام کرده که این پهپاد ماموریت پرواز بر فراز حریم هوایی جزیره را داشته است.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید