ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی جمعه/ ماندگاری هوای سرد تا شنبه

 ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی جمعه/ ماندگاری هوای سرد تا شنبه

برف

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور، وزش باد شدید و گرد و خاک در زابل و ادامه روند کاهش دما و ماندگاری هوای سرد تا شنبه (۲۴ دی) خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۱ دی) با خروج سامانه بارشی از شرق کشور در اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش باران و برف و در برخی مناطق قم، مرکزی، اصفهان، غرب یزد، کرمان، هرمزگان، نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و غرب سمنان بارش پراکنده همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه (۲۲ دی) در سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی بارش رخ می‌دهد. جمعه(۲۳ دی) با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور در دامنه‌های زاگرس واقع در جنوب غرب و غرب کشور به‌ویژه استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش همراه با وزش باد انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شنبه (۲۴ دی) در جنوب غرب و برخی مناطق غرب کشور بارش ادامه خواهد داشت و گستره بارش‌ها بوشهر و شمال و غرب فارس را نیز دربر می‌گیرد.

ضیاییان ادامه داد: یکشنبه (۲۵ دی) با تقویت سامانه بارشی دامنه فعالیت آن علاوه بر مناطق فوق، جنوب بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی را نیز شامل خواهد شد.

وی افزود: طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان تا صبح شنبه (۲۴ دی) در بیشتر مناطق کشور روند کاهش نسبی دما و ماندگاری هوای سرد انتظار می‌رود.

وی افزود: از امروز تا جمعه (۲۱ تا ۲۳ دی) دریای خزر، چهارشنبه خلیج فارس، پنجشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و جمعه خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ دی ) نیمه‌ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده برف و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای صفر درجه سانتیگراد و روز جمعه ( ۲۳ دی‌ ) قسمتی ابری، غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا( ۲۱ و ۲۲ دی) بندرعباس با دمای ۲۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز اردبیل با دمای ۱۳- درجه سانتیگراد و فردا بجنورد با دمای ۱۵-درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند .

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید