هوش مصنوعی به کمک ساخت موسیقی می‌آید

 هوش مصنوعی به کمک ساخت موسیقی می‌آید

هوش مصنوعی و موزیک

محققان دانشگاه استنفورد یک مدل هوش مصنوعی تولید کرده‌اند که می‌تواند انیمیشن رقص انسان را برای مطابقت با هر قطعه موسیقی طراحی کند. نام آن Editable Dance GEneration (EDGE) است.

اختصاصی شبکه علمی ثریا- محققان دانشگاه استنفورد یک مدل هوش مصنوعی تولید کرده اند که می تواند انیمیشن رقص انسان را برای مطابقت با هر قطعه موسیقی طراحی کند. نام آن Editable Dance GEneration (EDGE) است. یک استاد علوم کامپیوتر که رهبری تیمی را بر عهده داشت، می‌گوید: «EDGE نشان می‌دهد که شخصیت‌های دارای هوش مصنوعی می‌توانند سطحی از موسیقی و هنر را به انیمیشن رقصی بیاورند که قبلاً امکان‌پذیر نبود. در آزمایشگاه او محققان بر این باورند که این ابزار به طراحان رقص در طراحی سکانس‌ها کمک می‌کند و با تجسم سکانس‌های رقص سه بعدی، ایده‌های خود را به رقصندگان زنده منتقل می‌کنند. کلید قابلیت های پیشرفته این برنامه قابلیت ویرایش است. لیو تصور می‌کند که از EDGE می‌توان برای ایجاد سکانس‌های رقص متحرک رایانه‌ای استفاده کرد و به انیماتورها اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم هر قسمت از حرکت رقص را ویرایش کنند.

به عنوان مثال، انیماتور می‌تواند حرکات پاهای شخصیت را طراحی کند، و EDGE تمام بدن را از آن موقعیت به‌گونه‌ای که واقع‌بینانه، بدون درز و همچنین از نظر فیزیکی قابل قبول باشد، به صورت خودکار کامل می‌کند. مهمتر از همه، حرکات با انتخاب موسیقی توسط انیماتور سازگار است. مانند سایر مدل‌های تولیدی برای تصاویر و متن برای مثال ChatGPT و DALL-E – EDGE ابزار جدیدی برای تولید ایده‌های رقص و برنامه‌ریزی حرکتی است. قابلیت ویرایش به این معنی است که هنرمندان رقص و طراحان رقص می توانند به طور مکرر سکانس های خود را حرکت به حرکت، موقعیت به موقعیت، اضافه کردن ژست های خاص در لحظات دقیق اصلاح کنند. سپس EDGE جزئیات اضافی را به صورت خودکار در دنباله قرار می دهد. در آینده نزدیک، EDGE به کاربران این امکان را می دهد که موسیقی خود را وارد کنند و حتی حرکات خود را در مقابل دوربین نشان دهند.

این استاد می‌گوید: ما فکر می‌کنیم که این یک روش واقعاً سرگرم‌کننده و جذاب برای همه است، نه فقط رقصندگان، تا بتوانند خود را از طریق حرکت بیان کنند و از خلاقیت خود بهره ببرند. با توانایی خود در تولید رقص های فریبنده در پاسخ به هر موسیقی، ما فکر می کنیم که EDGE نقطه عطفی در تلاقی فناوری و حرکت است. این حرکت قفل فرصت‌های جدیدی را برای بیان خلاق و تعامل فیزیکی باز می‌کند. یک وب‌سایت به نام «EDGE Playground» وجود دارد که در آن هر کسی که علاقه‌مند است می‌تواند آهنگ را انتخاب کند و تماشا کند که EDGE یک سکانس رقص جدید از ابتدا ایجاد می‌کند.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید