مخبر در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

 مخبر در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

مخبر درجمع سفرا

معاون اول رئیس جمهور امروز در گردهمایی سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
مخبر در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور+ عکس

در ادامه گردهمایی سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور امروز (شنبه) ششم خرداد ماه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در این نشست در محل وزارت امور خارجه حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

در این نشست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز حضور داشت و به تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی و اقدامات دستگاه دیپلماسی پرداخت.

 

گردهمایی سراسری سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور با موضوع «نظم جهانی در حال ظهور، نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران» از روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه با دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار رهنمودهایی را خطاب به سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بیان کردند. این نشست تا دهم خرداد ماه نیز در این محل برپاست.

مقام معظم رهبری در این دیدار سیاست خارجی خوب و دستگاه دیپلماسی کارآمد را رکنی اساسی برای اداره موفق کشور برشمردند و با بیان ۶ ضابطه الزامی در سیاست خارجی گفتند: رعایت این شاخص‌ها، نشانه سیاست خارجی موفق است و اگر این ضابطه‌ها مشاهده نشد، یا در نظریه سیاست خارجی و یا در کارکرد و عملیات دیپلماسی دچار مشکل هستیم.

رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور و کارگزاران وزارت امور خارجه همچنین در بیانیه‌ای از مقام معظم رهبری قدردانی و اعلام کردند: دستگاه دیپلماسی ضمن برنامه‌ریزی جامع و توجه جدی به ضوابط شش‌گانه مدنظر معظم‌له،‌ اهتمام خود را برای اقناع گفتمان عدالت محور و جهان شمول انقلاب اسلامی و تقویت هر چه بیشتر نقش و جایگاه ایران عزیز،‌ در نظم در حال تحول جهانی به کار خواهد بست.

مخبر در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

در هفته‌ای که گذشت محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز در این گردهمایی حضور یافتند و به تشریح فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداختند. رئیس سازمان انرژی اتمی در این جمع گفت: تا پیش از فراگیر شدن ویروس کرونا‌ به ۹ کشور رادیودارو صادر می‌کردیم و با عادی شدن شرایط این روند از سر گرفته خواهد شد.

سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به همراه وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران ارشد این وزارتخانه روز پنجشنبه چهارم خرداد ماه نیز با حضور در مرقد مطهر امام راحل با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید