قول بایدن برای آزادی شهروندان آمریکایی دستگیر شده در خارج

 قول بایدن برای آزادی شهروندان آمریکایی دستگیر شده در خارج

قول بایدن

جو بایدن متعهد به مبارزه برای آزادی تمام شهروندان آمریکایی دستگیر شده در خارج از خاک این کشور شد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا متعهد به مبارزه برای آزادی تمام شهروندان آمریکایی شد که به اشتباه در خارج از خاک این کشور دستگیر شده اند.

 

وی در مهمانی شام انجمن خبرنگاران کاخ سفید اظهار کرد جیل، کامالا هریس و من و دیگر اعضای دولت، پیامی را به کشورهای دیگر و صادقانه به جهان می فرستیم. مطبوعات و رسانه آزاد یک رکن است، رکنی از یک جامعه آزاد و نه دشمن کشور.

 

بایدن خطاب به خانواده ایوان گرشکوویچ، شهروند آمریکایی و خبرنگار روزنامه “وال استریت ژورنال”، که چندی قبل در شهر ایکاترینبورگ روسیه بازداشت شد، گفت: تمام حاضران در این نشست در کنار شما هستند. ما هر روز به طور مستمر برای آزادی او تلاش می‌کنیم و به دنبال فرصت ها و ابزارهایی برای بازگرداندن او به خانه هستیم.

 

دفتر مطبوعاتی سرویس امنیت فدرال روسیه پس از دستگیری گرشکوویچ گزارش داد که این خبرنگار مظنون به جاسوسی به نفع دولت ایالات متحده است. وی بر اساس دستورالعمل های دریافتی از ایالات متحده آمریکا، اطلاعاتی را جمع آوری کرده است که اسرار دولتی در خصوص فعالیت‌های یکی از شرکت‌های مرتبط با مجتمع صنایع نظامی روسیه است. این روزنامه نگار خارجی در حین تلاش برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه در شهر ایکاترینبورگ، بازداشت شد.

 

کاخ سفید در واکنش به دستگیری خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال در مسکو به‌ جرم جاسوسی، به ‌شدت ابراز نگرانی کرد.

 

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد هدف قرار دادن شهروندان آمریکایی از سوی دولت روسیه غیرقابل قبول است و واشنگتن بازداشت گرشکوویچ را به شدیدترین شکل محکوم می‌کند.

 

بایدن همچنین در اظهاراتش با اشاره به «آستین تایس» خبرنگار آمریکایی که در سال ۲۰۱۲ در حال تهیه گزارش در سوریه ربوده شد، گفت: خبرنگاری جرم نیست. ایوان و آستین باید به سرعت به همراه دیگر آمریکایی‌های به گروگان گرفته شده و یا به اشتباه دستگیر شده در خارج از خاک این کشور، آزاد شوند.

 

این در حالی است که رئیس‌جمهور آمریکا که توانمندی‌های ذهنی او برای انجام وظایف ریاست‌جمهوری همین حالا هم مورد تردید قرار گرفته هفته گذشتهرسماً نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ شد.

 

بایدن ۸۱ ساله مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده است. او در صورتی که یک دور دیگر به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود در پایان دور دوم ریاست‌جمهوری‌اش ۸۶ ساله خواهد بود.

 

بایدن در این باره گفت: شما می‌گویید من پیر هستم من می‌گویم باتجربه هستم. شما می‌گویید من فردی پیر و سالخورده و رو به زوال هستم اما من می‌گویم که عاقل هستم.

 

این مهمانی دومین مهمانی خبرنگاران کاخ سفید در طول دوران ریاست جمهوری وی بود. پیش از وی دونالد ترامپ هیچ مهمانی مخصوص خبرنگاران در کاخ سفید ترتیب نداد.

 

مهمانان دعوت شده در این مراسم، ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون کرونا و آزمایش منفی کرونا برای شرکت در مهمانی بودند. جو بایدن اوایل سال جاری پایان وضعیت اضطراری ملی مربوط به همه گیری کووید ۱۹ را اعلام کرد.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید