فوری/آژیر هشدار به صدا درآمد/ روسیه موشکباران را آغاز کرد

 فوری/آژیر هشدار به صدا درآمد/ روسیه موشکباران را آغاز کرد

موشکباران اوکراین

رسانه‌های محلی اوکراین از به‌ صدا درآمدن آژیرهای هشدار حمله هوایی و وقوع چندین انفجار در مناطق مختلفی از شهرهای اوکراین و حومه کی‌یف خبر می‌دهند.

 

رسانه‌های اوکراینی از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار حمله هوایی و از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد طی ساعات گذشته در مناطق مختلفی از اوکراین به ویژه در حومه کی‌یف خبر می‌دهند.

شبکه خبری اسپوتنیک شامگاه یکشنبه از حملات موشکی ارتش روسیه به شهر بندری اودسا و وقوع چندین رشته انفجار در این شهر و حومه کی‌یف خبر داد.

در خبری مرتبط، خبرگزاری الجزیره نیز در خبری فوری از وقوع انفجارهای قوی در مناطقی مختلفی از اوکراین از جمله در اطراف نیروگاه اتمی ژاپروژیا و شهر خیرسون واقع در جنوب شرق و دنیپرو در مرکز اوکراین گزارش داد.

حملات موشکی ارتش روسیه به زیرساخت‌ها و تأسیسات زیربنایی مناطق مختلفی از اوکراین پس از عملیات خرابکاری و انفجار تروریستی پل شبه جزیره کریمه از ۱۰ اکتبر / مهر سال گذشته شدت بیشتری یافته است.

گفتنی است که ولادیمیر پوتین در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت. در ۲۳ فوریه (۴ اسفند) و تنها یک روز پیش از آغاز جنگ اوکراین، شورای اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام نخستین بسته تحریمی را علیه روسیه تصویب کرد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید