علت مرگ محمدمرسی مشخص شد

 علت مرگ محمدمرسی مشخص شد

برخی کارشناسان سازمان ملل ،مدیریت زندان‌های مصر را مسؤول مرگ محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین این کشور دانستند.

کارشناسان سازمان ملل با انتشار بیانیه مشترکی در سایت شورای حقوق بشر سازمان ملل تاکید کردند: (محمد مرسی) رئیس جمهوری پیشین مصر در شرایطی بازداشت شد که تنها می‌توان آن را وحشیانه توصیف کرد به ویژه که او در تمام مدت پنج سال حبس خود در مرکز زندان طره واقع در جنوب شهر قاهره بازداشت بود. این کارشناسان احتمال دادند، همانگونه که این شرایط سلامت و جان هزاران زندانی دیگر را به شدت به خطر انداخته، این شرایط مستقیما به مرگ مرسی منجر شده است.

در ادامه این بیانیه مشترک آمده است: مدارک موثقی از منابع مختلف دریافت کردیم که حاکی از این هستند که هزاران تن از زندانیان در مصر از نقض گسترده حقوق انسانی‌شان رنج می‌برند. مصر باید فورا شرایط زندان‌ها را اصلاح کرده و از بازداشت‌های اداری، شکنجه و یا بدرفتاری ممانعت به عمل آورده و حق محاکمه عادلانه و حمایت‌های پزشکی کافی را برای زندانیان فراهم کند. این کارشناسان فاش کردند که در نامه‌ای رسمی به دولت مصر به حجم مشکلات روزانه‌ای که بر مرسی در طول دوره بازداشت تحمیل شده بود، پرداخته‌اند.

تا این لحظه مسؤولان مصری واکنشی نسبت به این بیانیه نداشته‌اند. آنها پیش از این چنین اتهاماتی را تکذیب و تاکید کرده بودند که تمامی اقداماتی که در حق زندانی‌ها صورت می‌گیرند در چارچوب قانون هستند.

محمد مرسی ژوئن گذشته در جریان محاکمه‌اش در دادگاه دچار حمله قلبی شده و فوت کرد.

m y

Related post

دیدگاهتان را بنویسید