سقوط بازار خودرو/ کاهش قیمت ۴۰۰ میلیون تومانی

 سقوط بازار خودرو/ کاهش قیمت ۴۰۰ میلیون تومانی

قیمت خودرو

 

سقوط بازار خودرو/ کاهش قیمت ۴۰۰ میلیون تومانی

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به کاهش قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی این کاهش قیمت را ادامه دار دانست. موتمنی عرضه خودرو در طرح یکپارچه و کم بودن تقاضا در بازار را دلیل اصلی این افت قیمت دانست.

عرضه خودروهای طرح یکپارچه آغاز شده و به همین دلیل تقاضا برای خودرو در بازار آزاد کاهش یافته است. مؤتمنی در خصوص کاهش قیمت خودروهای مونتاژی ادعا کرد که تیگو ۸ مدل ۱۴۰۱ ۴۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. بر این اساس قیمت این خودرو از ۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون به ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رسیده است. به همین ترتیب فیدلیتی و جک اس ۵ نیز ۲۰۰ میلیون و ۱۳۰ میلیون تومان افت قیمت داشته‌اند.

مؤتمنی اظهار کرد که خودروهای شرکت سایپا در روزهای اخیر ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند. مثلا خودرو تیبا۲ ۴۵ میلیون تومان افت قیمت داشته و از ۴۳۰ میلیون تومان به ۳۸۵ میلیون تومان رسیده است. طبق گفته‌های رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروهای ساینا و کوئیک نیز به ترتیب ۴۰ و ۳۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند. هم‌اکنون کوئیک اتومات ۴۹۵ میلیون و ساینا ۳۹۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.

 

مؤتمنی به روند کاهشی قیمت خودروهای ایران خودرو نیز اشاره کرد و اظهار داشت که قیمت پژو ۲۰۷ اتومات سقف پانورما ۹۵ میلیون تومان کاهش داشته است. قیمت ۲۰۷ دنده‌ای هم از ۸۱۰ میلیون به ۷۶۸ میلیون تومان رسیده است. خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ۳، پژو پارس و هایما نیز کاهش قیمت داشته‌اند. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو پیش‌بینی کرد که این کاهش قیمت ادامه خواهد داشت.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید