سامانه بارشی از امروز تا چهارشنبه در اغلب استان‌ها فعال است

 سامانه بارشی از امروز تا چهارشنبه در اغلب استان‌ها فعال است

پیش بینی وضع هوا

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی از سمت غرب به کشور و تداوم بارش‌ها تا روز چهارشنبه، گفت: بارش‌ها امروز دوشنبه در ۴ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و ارتفاعات کرمان شدیدتر است.

«صادق ضیاییان» امروز (دوشنبه) درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: سامانه بارشی جدیدی امروز به کشور وارد و موجب بارش‌های رگباری در شمال‌ غرب و مناطقی از غرب کشور می‌شود.

 

ضیاییان توضیح داد: همچنین در مناطقی از شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس‌ مرکزی و جنوبی، وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

 

به گفته مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی روز سه‌شنبه بارش‌هادر استان‌های بیشتری خواهد بود و علاوه بر این مناطق در شرق و جنوب‌شرق کشور، استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

 

ضیائیان گفت: روز چهارشنبه نیز در برخی مناطق جنوب‌شرق کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز همچنین برخی مناطق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

 

به گفته ضیاییان این شرایط جوی در روز پنج‌شنبه فقط در برخی مناطق نیمه شرقی کشور حاکم خواهد بود.

 

 

وی گفت: هم‌چنین طی امروز و فردا سه‌شنبه به دلیل افزایش فشار هوا، وزش باد شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان افزود: این شرایط آب و هوایی امروز در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، شمال کرمان، شرق سمنان، آذربایجان شرقی، خوزستان، ایلام، غرب لرستان، غرب کرمانشاه و فردا سه‌شنبه در شمال و غرب سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، جنوب و غرب خراسان رضوی و جنوب تهران پیش‌بینی می‌شود.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید