زلنسکی: برای دستیابی به پیروزی نیازمند گذر زمان هستیم

 زلنسکی: برای دستیابی به پیروزی نیازمند گذر زمان هستیم

زلنسکی

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین سه‌شنبه شب در پیام ویدئویی خود گفت: برای دستیابی به پیروزی و شکست روسیه فقط نیازمند گذر زمان هستیم.

به نقل از رسانه‌های اوکراینی، رئیس جمهور اوکراین افزود: روز هشتم می (دوشنبه) اروپا و جهان پیروزی مشترک بر تجاوز نازیسم و شکست هیتلر را به یاد آوردند و امروز ۹ می (سه‌شنبه) ما همراه با کل اروپا، روز اروپا را جشن می‌گیریم تا دستاوردی را گرامی بداریم که اگر پیروزی بر نازیسم نبود، به سادگی محقق نمی‌شد.

 

وی افزود: اگر پیروزی بر نازیسم نبود ما چنین اروپای متحدی نداشتیم؛ اروپایی بدون تجاوز و بدخواهی، اروپایی که به فرهنگ‌های مختلف احترام می‌گذارد، اختلافات را منحصرا در حوزه حقوقی حل و به تنوع موجود در قاره ما افتخار می‌کند.

 

زلنسکی خاطرنشان کرد: اگر مردم هر چه بیشتر از تاریخ واقعی خود آگاه باشند و وجوه مشترک تجاوزهای وحشیانه قرن بیستم و بیست‌ویکم را بیشتر ببینند، بیشتر به این حقیقت پی خواهند برد که روز یادبود پیروزی بر نازیسم در جنگ جهانی دوم و بلافاصله پس از آن روز اروپا به عنوان رویای تحقق یافته قاره صلح آمیز است.

 

وی تاکید کرد: برای دستیابی به پیروزی و آرامش پس از آن فقط نیازمند گذر زمان هستیم تا متجاوز فعلی نیز مانند متجاوزی که ۷۸ سال پیش شکست خورد با رشادت رزمندگان ما و قدرت مشترک جهان آزاد درهم شکسته شود.

 

رئیس جمهور اوکراین گفت: امروز روز اروپا را در اوکراین همراه با اروپا جشن گرفتیم و دیدار با اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا در این روز، هم یک اقدام نمادین و هم اقدامی بسیار سازنده بود. ما در مورد وضعیت دفاعی خود، آنچه که باید به آن برسیم و از شرکای خود چه انتظاراتی داریم بحث کردیم.

 

 

وی افزود: ما در مورد فشار تحریم‌ها علیه روسیه صحبت کردیم و در کنار اروپا فعالانه در حال آماده کردن یازدهمین بسته تحریمی علیه روسیه هستیم. ما همچنین در مورد چشم‌انداز سیاسی خود برای ادغام در اتحادیه اروپا گفت‌ وگو کردیم.

 

زلنسکی یادآور شد: البته در مورد اختلاف صادرات (غلات) با همسایگان خود در اتحادیه اروپا نیز گفت وگو کردیم؛ مشکلی که باید بر اساس چارچوب معاهده موجود بین خود بر آن غلبه کنیم.

 

رئیس جمهور اوکراین گفت: من از رئیس کمیسیون اروپا برای شرکت در نشست امروز (سه‌شنبه) شرکای ما که در تلاش برای تشکیل دادگاهی برای جنایت تجاوز روسیه به اوکراین هستند، سپاسگزارم.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید