درمان قطعی سردرد با طب درد ممکن شد

 درمان قطعی سردرد با طب درد ممکن شد

میگرن وطب درد

درمان سردرد میگرن با طب درد: با استفاده از چهار روش با تکنولوژی بسیار پیشرفته بر روی سیستم عصبی و عروقی و گردش خون انجام می شود. درمان قطعی سردرد های مزمن و سردرد های میگرن

آشنایی با میگرن و روش های درمان آن

یکی از بیماری های شایع در حوزه مغز و اعصاب، میگرن است. ویژگی اصلی این بیماری دردهای ملایم یا بسیار شدید پی در پی است. ابتلا به میگرن می تواند در انجام فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند . درصد ابتلا به میگرن در زنان بیشتر از مردان است. البته به یاد داشته باشید در برخی موارد، سردردهای عصبی یا تنشی را با سردردهای ناشی از میگرن اشتباه می گیرند.

 

به همین دلیل، شناخت نوع ، شدت فرکانس و علت سردرد، اولین گام در درمان میگرن است. عواملی مانند نوع غذا، استرس، یا تغییرات هورمونی می تواند منجر به تشدید دردهای میگرن شود .

 

سردرد های میگرنی میتوانند حتی باعث ایجاد سکتع قلبی شوند از این رو درمان سردرد های مزمن را جدی بگیرید.

 

در این مقاله با کمک خانم دکتر فرشته اسفندیاری متخصص سردرد و مدیر کلینیک سردرد تهران به بیان موثرترین روش های درمان میگرن می پردازیم.

میگرن چیست؟

 

در میگرن معمولا دردهای نبض دار از یک سمت سر آغاز می شود

 

پیش از آنکه بخواهیم به بررسی روش درمان میگرن بپردازیم، باید با این بیماری، علت و علایم تشدید آن آگاه شویم. دردهای پی در پی که اغلب از یک طرف سر شروع می شوند. این دردها با بی اشتهایی، تهوع و استفراغ همراه هستند. این دردها حالت نبض دار دارند. در برخی مواقع شدت آن به اندازه ای بالا می رود که فرد قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نیست. شدت، تکرار و فرکانس درد در بیماران مختلف متفاوت است. نکته مشترک در بیماران مبتلا به میگرن، حساسیت شدید آنها به نور است. دردهای میگرن ممکن است از کودکی، نوجوانی یا حتی در دوران بزرگسالی آغاز شود. وراثت مهمترین عامل در افزایش احتمال ابتلا به این بیماری است.

انواع میگرن

• میگرن کلاسیک: این نوع عارضه دارای حالت aura است. در این حالت در فرد علائمی هشدار دهنده بروز می یابد که نشان دهنده شروع دردهای میگرن در ساعات آینده است. علائم هشدار دهنده عبارتند از: دیدن لکه های سیاه یا حتی جرقه های نورانی، حساسیت شدید به نور یا صدا، تهوع.

 

• میگرن متداول: در این نوع میگرین هیچ نوع حالت مقدمه یا هشدار دهنده یا برای شروع درد وجود ندارد.

 

• میگرن پیچیده: در این نوع میگیرن، همزمان با سردردهای نبض دار، سردردهای خوشه ای یا کششی نیز در فرد آغاز می شود.

 

 

عوامل تشدید کننده میگرن

• مصرف غذاهای پرادویه

• تغییر و اختلال در الگوی خواب

• تغییرات هورمونی

• مصرف برخی داروها

• انجام فعالیت های فیزیکی سنگین

• تغییرات دمایی

• گرسنگی طولانی مدت

• عوامل عصبی و روانی

• قرار گرفتن در معرض محرک های بینایی، شنوایی یا چشایی

علائم میگرن

• درد در یک طرف سر

• دیدن نقاط روشن نور

• احساس سوزن سوزن شدن در دست یا پا

• ضعف یا بی حسی یک سمت بدن

• مشکل در تکلم

• تهوع و استفراغ

• تاری دید

• تغییرات خلق و خو

• سرگیجه

• ضعف و بیحالی

 

طب درد یا Pain Medicin جدید ترین روش درمان میگرن میباشد که با زحمات دکتر میشل اشتاینباخ و پروفسور حیدری پایه گذاری شد. در حال حاضر این روش در کلینیک تخصصی سردرد تهران توسط دکتر فرشته اسفندیاری انجام میشود.

 

در طب درد از چهار روش و با تکنولوژی بسیار پیشرفته بر روی سیستم عصبی و عروقی و گردش خون اقدامات درمانی انجام می شود که نتایج بسیار خارق العاده ای دارد.

 

متاسفانه استفاده شایع از روشهای مدرن، انواع قرص سردرد و داروهای شیمیایی و عملهای جراحی علی رغم عوارض جانبی برای بیمار تا مدتها نتایج خاصی را در بر نمیگیرد و در اکثر موارد باعث درمان قطعی نمی شود.

 

حدود یک دهه می باشد که این روش تکنولوژی مینیاتوری با اندازه گیری دقیق سیستم عصبی و خصوصیات سلولی به کمک طب نوین آمده و بسیار مورد استقبال بیماران قرار گرفته است.

 

بر این اساس مطالعات دقیقی درباره فعالیت انواع سلولهای بدن انجام شد که مشخص گردید سلولها و ماهیچه ها هم مثل یک سیستم پیچیده الکتریکی عمل می کنند و دارای میدان الکتریکی مینیاتوری هستند که بر این اساس بافتهای بدن نیز دارای یک پتانسیل الکتریکی می باشند که خصوصیات آن در زمان و بهبود بیماریها متفاوت می باشد.

 

سلولهای بدن یا بافت ماهیچه ها قادر هستند جریانات و امواج مغناطیسی را از لحاظ مشخصات مختلفی نظیر شکل و فرکانس تشخیص دهند، با این اطلاعات می توانیم بسیاری از اثرات درمانهای آلترناتیو را توضیح دهیم.

 

روشهای درمان میگرن به وسیله طب تخصصی درد شامل موارد زیر است:

۱٫ بالا بردن جریان خونرسانی مغز و اندامها Action Potential Simulation

۲٫ اسکن عروق و اعصاب Nerve Scan

۳٫ طب سوزنی (بدون سوزن) Acupuncture

۴٫ کایروپراکتیک Chiropractic (USA)

 

طب درد یک طب آلمانی ، آمریکایی می باشد که در سال ۲۰۰۸ با اختراع دستگاه گردش خون و مطالعات بسیار به ۴ روش درمانی منجر شد و در دانشگاه University of Berlin در کشور آلمان و شهر برلین دوره تخصصی مغز و اعصاب نیز شروع به تدریس شد.

 

اگر شما هم از سردرد های مزمن و سردرد های میگرنی رنج میبرید بهتر است به جای استفاده از داروهای شیمیایی و درمانهای کوتاه، با استفاده از طب درد سردرد های خود را برای همیشه درمان نمایید . میتوانید با مراجعه به وب سایت نوبت دهی کلینیک سردرد دکتر فرشته اسفندیاری از خدمات درمانی آن ها بهرمند شودید .

تاثیرات بر روی ناحیه گردن و مخچه

۱٫ مهار التهاب

۲٫ کاهش و مهار درد

۳٫ محدود کردن تخریب بافتی

۴٫ بازسازی سلولی و استخوانی

۵٫ افزایش جریان خون موضعی

۶٫ افزایش تعادل

۷٫ افزایش تولید ATP تا ۵۰۰ درصد

۸٫ کنترل بالای روحیه در مواجهه با درد

 

بیماریهایی که توسط طب درد درمان می شوند :

۱٫ درمان میگرن ( درمان قطعی میگرن با طب درد )

۲٫ درمان مشکلات عصب ستون فقرات (بدون عمل جراحی و دارو و تزریق)

۳٫ درمان دیسک کمر

۴٫ درمان تنگی کانال نخاعی

۵٫ درمان دیسک گردن

۶٫ درمان مشکلات کتف

۷٫ درمان مشکلات پریود و یائسگی های زودرس

۸٫ درمان مشکلات زانو (درد آسیب منیسک و تاندون)

۹٫ لاغریهای موضعی از طریق تغییر سیستم متابولیک چربی

۱۰٫ درمان مشکلات چشم از قبیل تاری دید و نابینایی عصبی

۱۱٫ درمان آرتریت روماتویید

۱۲٫ درمان آسیبهای ورزشی

۱۳٫ درمان تکرر ادرار

۱۴٫ درمان یبوست

۱۵٫ درمان سندروم تونل کارپال

۱۶٫ بهبود خشکی مفاصل

۱۷٫ تحریک مغز TCS

۱۸٫ درمان اختلالات خونرسانی مغز و اندامها

۱۹٫ درمان بازتوانی اعضا بعد از عملهای جراحی ارتوپدی

۲۰٫ پیچ خوردن مفاصل از جمله لگن

 

با این نتایج حیرت انگیز می توانیم این ادعا را داشته باشیم که درمان سردرد میگرن برای اولین بار در ایران بدون مصرف دارو وتزریق با استفاده از بروزترین دستگاههای پیشرفته دنیا در کلینیک تخصصی سردرد دکتر فرشته اسفندیاری انجام می شود.

 

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید