درخواست اپل از سامسونگ/ برای آیفون ۱۴ پرو نمایشگر پیشرفته‌تری بساز

 درخواست اپل از سامسونگ/ برای آیفون ۱۴ پرو نمایشگر پیشرفته‌تری بساز

ایفون 14

اپل به‌منظور جلوگیری از آسیب احتمالی و کاهش کیفیت نمایشگرهای آیفون ۱۴ پرو، از سامسونگ خواسته است تا آن‌ها را به روش پیشرفته‌تری تولید کند.

اپل برای تولید نمایشگر آیفون ۱۴ پرو با بریدگی کپسولی‌شکل خود، از سامسونگ، تأمین‌کننده پیشرو در حوزه نمایشگر درخواست کرده بود تا از روش‌های تولید پیشرفته‌تری استفاده کند که از صفحه نمایش دستگاه در برابر آسیب‌های احتمالی و کاهش کیفیت تصویر جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:
عکس |‌ نگاهی به اعماق پنهان کیهان با “جیمزوب”
رمزگشایی از تغییرات مغز هنگام سردردهای میگرنی
آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس اولین آیفون‌هایی هستند که در بالای نمایشگر خود از یک بریدگی کپسولی‌شکل بهره می‌برند. دستگاه‌های قبلی، در بالای نمایشگر خود دارای یک ناچ ساده بودند. در این گزارش آمده است که اپل از سامسونگ خواسته بود تا از تجهیزات جوهرافشان اضافی در هنگام تولید نمایشگرهای رده بالای آیفون استفاده کند تا از فضای اطراف بریدگی بالای پنل OLED دستگاه بیشتر محافظت شود.

جلوگیری از آسیب احتمالی نمایشگر آیفون ۱۴ پرو
برای ایجاد بریدگی کپسولی‌شکل بالای نمایشگر، سامسونگ باید حفره آن را مستقیماً در پنل OLED ایجاد کند، اما این احتمال وجود دارد که پیکسل‌ها و پنل‌های اطراف نمایشگر درحین انجام این کار آسیب ببینند که در این صورت، به‌سادگی در معرض رطوبت و اکسیژن قرار خواهند گرفت.

برای جلوگیری از قرارگرفتن در معرض احتمالی رطوبت و اکسیژن، این گزارش می‌گوید که سامسونگ مسدودکننده‌ای ساخته است که بریدگی کپسولی‌شکل را از پیکسل‌های اطراف آن جدا می‌کند.

سامسونگ تجربه زیادی در تولید نمایشگرها، از جمله نمونه‌های با بریدگی دارد. اکثر گوشی‌های هوشمند خود این شرکت دارای بریدگی هستند که دوربین سلفی را در خود جای داده است. بااین‌حال، طبق این گزارش، اپل در تولید نمایشگرهای آیفون‌ ۱۴ ‌پرو و ۱۴‌ پرو مکس دقت بیشتری به خرج داده تا اطمینان پیدا کند که بریدگی با پیکسل‌های اطرافش تداخل نداشته باشد و کیفیت تصویر آن کاهش پیدا نکند.

علاوه‌براین، ال‌جی دیسپلی، دیگر تأمین‌کننده نمایشگرهای اپل نیز ظاهراً از همین روش برای دسته‌ای از نمایشگرهای خود برای آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس استفاده کرده است.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید