درخشش نوری عجیب در آسمان اوکراین/ ناسا واکنش نشان داد/

 درخشش نوری عجیب در آسمان اوکراین/ ناسا واکنش نشان داد/

درخشش نور در اسمان کیف

درخشش عجیبی که ناگهان آسمان کیف پایتخت اوکراین را روشن کرد گمانه‌زنی‌های بسیاری را برانگیخت و حتی ناسا را به واکنش واداشت.

وقتی ناگهان نوری عجیب در آسمان ظاهر می‌شود، اولین گمانه‌زنی‌ها ورود یک شی به جو زمین و سوختن آن است. در همین رابطه پس از دیده شدن درخششی عجیب در آسمان کیف مقامات این شهر احتمال دادند که ماهواره‌ای متعلق به ناسا است اما آژانس فضایی آمریکا گفته است که ماهواره‌اش هنوز در مدار است.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرده است که این نور احتمالا مربوط به شهاب‌سنگ بوده است و احتمال اینکه حمله هوایی روسیه باعث آن شده باشد را رد کرده است.

این درخشش حدود ساعت ۲۲ در آسمان شهر کیف مشاهده شد. سرگئی پاپکو، رییس اداره نظامی کیف در این باره در تلگرام اعلام کرد که در پی ظهور این نور عجیب هشدار حمله هوایی فعال شده است اما دفاع هوایی صورت نگرفته است.

 

پاپکو ادامه داد: «طبق اطلاعات اولیه سقوط ماهواره ناسا باعث این پدیده شده است. ناسا اوایل هفته اعلام کرده بود که یک ماهواره بازنشسته ۳۰۰ کیلوگرمی دوشنبه از مدار خارج و به جو وارد می‌شود.»

 

 

در پی این اظهارنظر راب مارگتا از دفتر ارتباطات ناسا به بی‌بی‌سی گفت: «این ماهواره در زمان مشاهده نور در آسمان کیف، هنوز در مدار بوده است.»

درخشش عجیب آسمان کیف شبکه‌های اجتماعی اوکراین را مملو از نظریه‌های توطئه و شوخی‌های مجازی کرده است.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید