خودروی ۳ میلیون دلاری از ساختمان ۵۷ طبقه بالا رفت!

 خودروی ۳ میلیون دلاری از ساختمان ۵۷ طبقه بالا رفت!

خودروی 3میلیون دلاری

یک میلیونر اسپانیایی مک‌لارن سنای ۳ میلیون دلاری را به پنت هوس خود در طبق ۵۷‌ام منتقل کرده تا این اسب وحشی رکورد جالبی را به نام خود ثبت کند: بالا رفتن از ساختمان ۵۷ طبقه!

سنا GTR جزو یکی از قوی‌ترین خودروهای تولیدی مک‌لارن محسوب می‌شود که در سال ۲۰۲۰ معرفی شد.از این ابرخودرو فقط ۷۵ دستگاه ساخته شده که در آن اوایل، یک میلیون و ۶۵۰ هزار دلار قیمت داشت، اما امروز قیمتی فراتر از ۳ میلیون دلار پیدا کرده است.

 

 

این غول انگلیسی از یک پیشرانه ۴ لیتری V۸ به همراه دو توربوشارژ بهره می‌برد که ۸۱۴ اسب‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند.برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، فقط به ۲.۸ ثانیه زمان نیاز دارید.

 

سنا GTR از اسپیلیتر بزرگتری نسبت به نسخه خیابانی استفاده می‌کند.فاصله بین چرخ‌های جلو هم کمی بیشتر شده است.

 

 

جنس ادوات به کار برده شده در اکثر قسمت‌های این خودرو همگی فیبرکربن هستند.تعلیق دو جناغی معکوس و لاستیک‌های اسلیک پیرلی در سنا GTR به کار رفته‌اند.

 

دیفیوزر جدید به همراه بال بسیار بزرگ، بیشترین خودنمایی را در قسمت پشتی دارند.

 

سنا GTR از نسخه شهری خود ۱۰ کیلوگرم سبک‌تر است که این کاهش وزن به دلیل حذف ایربگ‌ها، ترمز دستی، مافلر اگزوز و استفاده از متریال سبک‌تر به جای شیشه همچون پلکس گلس ممکن شده است.

 

حالا میلیونر اسپانیایی این خودروی خاص و ویژه خود را به پنت هوس ۳۹ میلیون دلاری خود در طبقه ۵۷‌ام منتقل کرده و قصد دارد این اسب وحشی را در خانه خود رام کند!

 

 

 

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید