جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی لغو شد

 جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی لغو شد

جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی لغو شد

با اعلام اتحادیه جهانی کشتی رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی که در آمریکا و ایران قرار بود برگزار شود لغو شد.

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد به دلیل حساسیت و فشار رقابت های سال ۲۰۲۳ به عنوان سال پیش از المپیک پاریس، برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی آمریکا و ایران را لغو کرده است.

 

پیش از این قرار بود رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی در روزهای ۴ و ۵ آذر سال جاری در تهران و جام جهانی کشتی آزاد روزهای ۴ و ۵ دی در کارولویل آمریکا برگزار شود.

 

اتحادیه جهانی کشتی با انتشار خبری اعلام کرد: با توجه به تمرکز بسیاری از کشورها بر آماده سازی کشتی گیران خود برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس، عدم حضور بالقوه در جام جهانی ۲۰۲۳ یکی از نگرانی های اصلی اتحادیه جهانی بود. علاوه بر این، مسابقات جهانی بلگراد که برای سپتامبر ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است، فشار بیشتری را بر کشورها وارد می‌کرد.

 

برهمین اساس اتحادیه جهانی پس از بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل چالش‌ها و پیچیدگی‌های موجود در سازماندهی رویدادهای حساس پیش رو تصمیم گرفت تا این ۲ رویداد پر مخاطب پیش از المپیک پاریس لغو شود.

 

همچنین فقدان حمایت کافی برای میزبانی این مسابقات از سوی کشورهای میزبان یکی دیگر از عوامل موثر در این تصمیم بوده است.

 

اتحادیه جهانی کشتی تاکید کرده تصمیم به لغو رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی پس از تماس های متعدد و بحث و گفتگو با کشورهای ایران و آمریکا اتخاذ شده است.

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید