توییتر چه اسنادی را رو کرده‌است؟ | پای ایلان ماسک به سنا کشیده خواهد شد؟

 توییتر چه اسنادی را رو کرده‌است؟ | پای ایلان ماسک به سنا کشیده خواهد شد؟

ایلان ماسک

افشای اطلاعات در هفته‌های اخیر توسط مالک جدید توییتر، ایلان ماسک، تبانی خطرناک و غیرقانونی بین دموکرات ها و توییتر تحت مدیریت سابقش را آشکار کرده است؛ کارشناسان بر این باورند که اقدامات توییتر در به قدرت رسیدن جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بی‌تاثیر نبوده‌است.

نگارعلی_ یک نظرسنجی که توسط مرکز تحقیقات رسانه‌ای در سال ۲۰۲۰ از ۹ تا ۱۸ نوامبر انجام شد، نشان داد که ۱۷ درصد از کسانی که به بایدن رای داده‌اند، اگر هفته‌ها پوشش رسانه‌ای منصفانه‌ از نامزدها داده می‌شد، ممکن بود به سمت جمهوری‌خواه‌ها متمایل شوند؛ این نظرسنجی از ۱۷۵۰ رای دهنده بایدن در آریزونا، جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی، نوادا، ویسکانسین و پنسیلوانیا، که همگی در نوسان حیاتی هستند، گرفته شده است

رسانه های لیبرال با افشاگری‌های اخیر توییتر سرانجام به تکذیب خود در مورد داستان لپ تاپ هانتر بایدن پایان دادند و سی‌بی‌اس نیوز اعتراف کرد که داده‌های این لپ‌تاپ معتبر هستند؛ این اتفاق تنها ۷۶۹ روز پس از آن که نیویورک پست این خبر را منتشر کرد و در نتیجه حساب توییتر آن حذف شد، رخ داد!
داستان لپ‌تاپ هانتر چه بوده‌است؟

داستان لپ‌تاپ هانتر از این قرار است که هانتر، پسر جو بایدن، لپ تاپ خود که حاوی اطلاعات بسیار مهم و امنیتی بود، از جمله ایمیل های شخصی و شماره تلفن های پدرش، را جا گذاشت. در یک اشتباه فاحش، هانتر بایدن پسوردی بسیار ساده و تک کلمه ای را برای محافظت از مک بوک خود انتخاب کرده بود، موضوعی که یک کارشناس آی تی از آن با عنوان «کابوس امنیت ملی» و «ابزار اخاذی کلاسیک» یاد می کند. پسورد لپ تاپ هانتر بایدن Hunter۰۲ بوده‌است.

فرزند ۵۰ ساله جو بایدن که یک فعال اقتصادی است و خود به اعتیادش اعتراف کرده است، لپ تاپ خود را در آوریل ۲۰۱۹ به یک مرکز تعمیر کامپیوتر در دلاوِر برد تا برایش تعمیر کنند اما هرگز برای گرفتن آن مراجعه نکرد. این گاف بزرگ توسط روزنامه نیویورک پست فاش شد؛ محتوای موجود در این لپ تاپ که به هیچ وجه رمزگذاری نشده بود در توییتر به اشتراک گذاشته شد اما یلافاصله حساب‌های منتشر کننده این اطلاعات مسدود شدند که بزرگترین آنها حساب نیویورک پست بود.

از جمله اطلاعاتی که در این مدت فاش شدند می‌توان به شماره تلفن شخصی جو بایدن و سه آدرس ایمیل شخصی همراه با اسامی اعضای سرویس امنیتی وی، شماره تلفن های بیل کلینتون رییس جمهور سابق ایالات متحده، همسرش هیلادی و تقریباً تمامی اعضای کابینه دولت باراک اوباما، پایگاه اطلاعاتی بزرگی از شماره تلفن های ۱۵۰۰ فرد سرشناس از جمله گوینث پالترو، کریس مارتین، جان کری و لوییس فری، اسناد شخصی مانند پاسپورت، گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی، کارت های اعتباری و حساب های بانکی متعلق به هانتر بایدن، جزییات مشکلات هانتر در زمینه استعمال مواد مخدر و فعالیت های نامشروع جنسی، از جمله ۲۱۰۰۰ دلار هزینه برای وبسایت های پورن و همچنین سلفی هایی از وی در حال انجام حرکات جنسی و مصرف کوکایین اشاره کرد.

افشای سانسور داستان لپ‌تاپ در توییتر، پس از اعلام نظر ماسک، توسط متیو طیبی، نویسنده برنده جایزه، ستون‌نویس، ویراستار و پادکست رولینگ استون انجام شد؛ طیبی به طور روشمند فایل‌ها، ایمیل‌ها و سایر اطلاعات را منتشر کرد که سانسور توییتر را در مورد جزئیات داستان لپ‌تاپ کاملاً ثابت می‌کند. این اطلاعات برای همه در توییتر در دسترس است و ایلان ماسک قول داده است که در آینده اطلاعات بیشتری را منتشر کند

واکنش رسانه‌ها به همه این ماجراها، از نادیده گرفتن کامل ماجرا تا حمله به ماسک و متیو طیبی متغیر بوده‌است.

سانسور و ممنوعیت حساب‌های کاربری توییتر ظاهراً در پاسخ به درخواست‌های دموکرات‌ها به‌ویژه در کمپین بایدن انجام شده است. سانسور حداقل در ابتدا بدون اطلاع جک دورسی، مدیر عامل توییتر انجام شد و رئیس سابق سیاست حقوقی و اعتماد ویجایا گاد نقش کلیدی ایفا کرد.
سایر پلتفرم‌ها همسو با توییتر به سانسور دامن زدند!

بنابراین، ظاهراً دموکرات‌ها به دلیل دخالت در انتخابات دستگیر شده‌اند اما احتمالاً فقط توییتر نبوده است که در این سانسور نقش داشته‌است؛ فیسبوک را نباید فراموش کرد، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک، در مصاحبه ای با جو روگان، گفت:”اصولاً، پس زمینه اینجا FBI است، فکر می کنم اساساً به سراغ ما – برخی از افراد تیم ما – آمده است. زاکربرگ گفت که به خاطر نمی آورد که آیا داستان لپ تاپ به طور خاص ذکر شده است یا نه.”

لیبرال‌ها در توییتر آخرین افشاگری‌های «فایل‌های توییتر» از ایلان ماسک و روزنامه‌نگار متیو طیبی را در روز جمعه بررسی کردند که نشان می‌دهد ارتباطات داخلی توییتر منجر به تصمیم ممنوعیت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در اوایل سال ۲۰۲۱ شد

سومین قسمت «پرونده‌های توییتر» – که این بار «برکناری دونالد ترامپ» نام داشت، اسنادی را ارائه می‌کند که نشان می‌دهد کارکنان توییتر ترامپ را نه تنها بر اساس توییت‌هایی که در ۶ ژانویه منتشر کرده بود، بلکه بر اساس «زمینه‌ای که ترامپ و حامیانش» منتشر کرده بود، تحریم کردند.
حمله دموکرات‌ها به ایلان ماسک

کیت اولبرمن، روزنامه‌نگار چپ‌گرا، از سنای ایالات متحده خواست تا درباره ماسک تحقیق کند و نوشت:” زمان آن رسیده است که سنا در مورد اینکه ایلان ماسک چه طرحی دارد، چه نفوذ تروریستی یا خارجی در کار است، و چه کاری می توان کرد تا این رسانه عمومی را دوباره کنترل کرد تحقیق کند.”

ایلان ماسک به جک دورسی می‌گوید فایل‌های توییتر «مهم» از رئیس‌ها «پنهان» شده‌اند و حتی برخی از آنها «حذف شده‌اند».

پاریس مارکس، روزنامه‌نگار فناوری، از ماسک و «خبرنگاران قلابی» که به او در انتشار پرونده‌ها کمک کردند، انتقاد کرد. او نوشت: “احتمالا زمان خوبی برای یادآوری است که صرف نظر از آنچه ایلان ماسک، مشاوران او و روزنامه نگاران جعلی می خواهند شما باور کنید، توییتر اعتراف کرده است که الگوریتم هایش در سال گذشته به نفع حساب های راستگرایانه مغرضانه بوده است.”

تد لیو، نماینده کالیفرنیا، این افشاگری ها را رد کرد و در توییتی نوشت: ” ایلان ماسک احمق نیست، اما این مطالب ساختگی “فایل های توییتر” احمقانه است. در سال ۲۰۲۰، تمام جهان می دانستند ترامپ چه توییتی می کند. رسانه ها با نفس نفس زدن توییت های او را پوشش دادند. میلیون ها و میلیون ها نفر او را دنبال کردند

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید