تاثیر باورنکردنی میوه و سبزی بر پوست

 تاثیر باورنکردنی میوه و سبزی بر پوست

تاثیر باورنکردنی میوه و سبزی بر پوست

میوه و سبزی برای پوست بسیار مناسب هستند. آنها به دلیل آبی که در خود دارند، مانند آبرسانی قوی، برای پوست هستند، مصرف خودشان و یا آب آنها میتواند تاثیر شگرفی بر پوستتان بگذارد.

با وجود آنکه میوه ها غالبا برای پوست مفید هستند، برخی دارای خواص بیشتری نسبت به سایرین هستند و خواصی مانند لکه زدایی، کلوژن سازی و … دارند. در ادامه به برخی از میوه ها و سبزیجاتی که برای پوست بسیار مفید هستند اشاره میکنیم.

آناناس :

میزان ویتامین C این میوه بسیار بالاست و همین امر باعث می شود تا خاصیت از بین برندگی لکه های پوستی داشته باشد. لکه های قهوه ای و یا لکه های ناشی از پیری پوست با مصرف این میوه، کاهش پیدا می کند.

توت فرنگی :

این میوه علاوه بر داشتن ویتامین C ، آنتی اکسیدان نیز دارد. آنتی اکسیدان ها خاصیت شفاف کنندگی دارند. مصرف توت فرنگی باعث می شود پوستی شفاف و زیبا داشته باشید. توت فرنگی را می توان به صورت ماسک هم استفاده کرد.

کیوی :

یکی دیگر از میوه هایی که دارای مقدار زیادی ویتامین C می باشد، کیوی است. طبیعت کیوی سرد و تر است و مصرف روزانه کیوی تاثیری شگفت انگیز بر پوست دارد و برای بهبود و شفافیت پوست بسیار مناسب است.

سیب :

خواص سیب زبانزد همه است. سیب دارای ویتامین C می باشد و می تواند باعث سفتی پوست شود. همچنین به دلیل مواد آنتی اکسیدانی ای که سیب دارد، از پیری پوست جلوگیری می کند. همچنین تاثیر سرکه سیب به پوست زبانزد است که در مصارف موضعی باعث از بین رفتن جوش و زگیل می شود.

آووکادو :

درخت آووکادو در مناطق استوایی و گرم رشد می کند. طبع این گیاه سرد می باشد و برای پوست بسیار مفید است. آووکادو نوعی از آنتی اکسیدان (کارتنوییدها) را دارد که باعث از بین بردن رادیکال آزاد پوست میشوند و همین امر از پیری پوست جلوگیری می کند.
تاثیر مصرف این میوه به رفع خشکی پوست نیز کمک می کند. به دلیل چربی مناسبی که در این میوه وجود دارد، چربی و رطوبت مورد نیاز پوست تامین می شود و خشکی پوست را از بین می برد.

هویج :

بسیاری از افراد هویچ را به عنوان میوه ای که مانع از پیری پوست می شود، می شناسند. هویچ دارای ویتامین C ، بتاکاروتن و ویتامین A می باشد. همچنین از دیگر خواص هویج به کلاژن سازی پوست کمک می کند و خاصیتی ارتجاعی به پوست میدهد. به علاوه، با حمله به رادیکال های آزاد، مانع از بروز علایم پیری پوست، مانند چین و چروک می شود. در مصارف خوراکی به صورت آب هویج و مربای هویج و در سوپ و … پر طرفدار می باشد.

گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی خاصیت لکه زدایی بسیاری دارد. مانند آناناس، میتوان برای بهبود لکه های قهوه ای از آن استفاده کرد. علاوه بر مصرف خوراکی گوجه فرنگی، می توان از ماسک آن هم استفاده نمود.

لیمو ترش :

از خواص لیمو ترش برای پوست می توان سرشار بودن از ویتامین C را بیان کرد. همچنین این میوه آنتی اکسیدان فراوانی دارد. وجود این ماده باعث می شود ملانین های زیر پوست کاهش پیدا کند و در نتیجه پوست روشن و شفاف شود.

این میوه ها و یا سبزیجات ذکر شده را میتوان به صورت خوراکی مصرف کرد. در صورتی که به طعم آنها علاقه ای ندارید می توانید آنها را به صورت ماسک در آورده و روی پوستتان بگذارید.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید