بازار ارز قفل شد/ دلار دنده معکوس زد

 بازار ارز قفل شد/ دلار دنده معکوس زد

بازار ارز

آن‌طور که از شواهد بازار مشخص می‌شود، این‌گونه است که تقریبا خرید و فروش دلار قفل شده و بازیگران ارزی منتظر روند و مسیر قطعی بازار هستند.

مریم‌فکری: در حالی که به نظر می‌رسید در دومین روز هفته هم روند ریزشی قیمت‌ها ادامه داشته باشد و همان‌طور که در روز شنبه دلار ۳ کانال پایین آمد، کاهش قابل توجهی را در روز بعد شاهد باشیم، اما دیروز بازار ارز دنده معکوس زد و بلاتکلیف‌وار، کمی افزایش یافت.

دلیل این بلاتکلیفی به باور تحلیلگران بازار ارز و فعالان این بازار، مقاومت برای فروش دلار می‌دانند، چراکه سود دلار بالای ۴۰ هزار تومان زیر دندان برخی معامله‌گران رفته و به همین دلیل حاضر به ورود به بازار نبودند.

در عین حال، برخی از فعالان بازار عنوان می‌کنند که دارندگان و خریداران ارز در حال حاضر ترجیح داده‌اند که نظاره‌گر روند بازار باشند تا مسیر قطعی قیمت‌ها مشخص شود.

بر همین اساس، آن‌طور که دیروز از شواهد بازار مشخص می‌شد، این‌گونه بود که تقریبا خرید و فروش دلار قفل شده است و بازیگران ارزی منتظر روند قطعی بازار هستند.

با این حال، کارشناسان و فعالان اقتصادی اعتقاد دارند که سیگنال‌هایی که از درون بانک مرکزی شنیده می‌شود، چشم‌انداز کاهشی قیمت‌ها را پیش روی آن‌ها می‌گذارد.

آن‌طور که در گزارش‌ها آمده است؛ بانک مرکزی قصد دارد تعهد ارزی را برای یک‌سری ارزهای صادراتی کالاهای سنتی و کشاورزی بردارد و این کالاها بدون تعهد ارزی صادر شوند. با این حساب در صورت ابلاغ این تصمیم، ارز حاصل از صادرات این کالاها به جای نیما مستقیما به بازار وارد می‌شود.

بنا به این گزارش، در حال حاضر هر دلار آمریکا در بازار ۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد و این در حالی است که دیروز ۴۰۰ تومان ارزان‌تر و ۳۸ هزار و ۹۰۰ تومان بود.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید