پیش‌بینی باورنکردنی اینشتین در نامه‌ای که تازه پیدا شده

 پیش‌بینی باورنکردنی اینشتین در نامه‌ای که تازه پیدا شده

پیش بینی انیشتین

مدت‌ها قبل از اینکه بدانیم پرندگان می‌توانند میدان مغناطیسی زمین را ببینند، آلبرت اینشتین در نامه‌ای برای سایر محققان درباره امکان وجود «ابَر حس» در حیوانات با آن‌ها بحث کرده بود.

نامه‌ گم‌شده‌ای که توسط آلبرت اینشتین به یک محقق به نام گلین دیویس در سال ۱۹۴۹ نوشته شده بود کشف شد و گفته می‌شود این نامه در زمینه‌های زیست‌شناسی و فیزیک، پیش‌بینی‌های بسیاری داشته است.

نامه اولیه‌ای که گلین دیویس به آلبرت اینشتین نوشته بوده، در خصوص ادراک حیوانات و آنچه می‌تواند در مورد جهان فیزیکی اشتراکی وجود داشته باشد، سوالاتی پرسیده بوده است. آلبرت اینشتین در پاسخ به آن نوشته:«می‌توان تصور کرد که بررسی رفتار پرندگان مهاجر و کبوترهای حامل ممکن است روزی به درک فرآیند فیزیکی منجر شود که هنوز مشخص نیست.»

حال اکنون بعد از ۷۰ سال، شواهد نشان می‌دهد که پرندگان می‌توانند میدان مغناطیسی زمین را با استفاده از گیرنده‌های نوری ویژه به نام کریپتوکروم که به تغییرات ظریف در میدان مغناطیسی سیاره حساس هستند را حس کنند. این چیزی است که به آنها اجازه می‌دهد هزاران کیلومتر مهاجرت کنند و گم نشوند. جالب است بدانید سایر حیوانات، مانند لاک پشت‌های دریایی، سگ‌ها و زنبورها نیز توانایی عجیبی در درک میدان‌های مغناطیسی سیاره ما دارند.
بیشتر بخوانید:

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید