پس از مدت‌ها تسلا سه مدل خودروی جدید معرفی کرد

 پس از مدت‌ها تسلا سه مدل خودروی جدید معرفی کرد

خودروهای جدیدتسلا

تسلا پس از برگزاری جلسه با سرمایه‌گذاران و سهامداران خود استراتژی درازمدت کمپانی را تشریح کرد و تیزر سه خودروی برقی جدید خود شامل مدلی پایه و ارزان قیمت، یک ون و یک اتوبوس را نیز منتشر نمود.

اسنادی که این خودروساز آمریکایی روی وب‌سایت خود بارگذاری کرده است کاملاً فنی و تخصصی هستند زیرا سرشار از محاسبات و منابع گوناگون بوده و موارد زیادی را شامل می‌شوند. اگرچه تسلا حساب ویژه‌ای روی حفاظت از محیط‌زیست باز کرده اما اسناد موردبحث شامل برخی اطلاعات جالب درباره محصولات آتی این برند نیز هستند.

شاید مهم‌ترین خبر دراین‌باره به انتشار تیزر سه خودروی برقی جدید در فصل “باتری‌هایی برای حمل‌ونقل” مربوط باشد. به‌طور دقیق‌تر باید گفت تسلا به خودرویی در کلاس کامپکت ها اشاره کرده است که به احتمال زیاد همان خودروی پایه با قیمت ۲۵ هزار دلار باشد. همچنین دو خودروی دیگر نیز در کلاس‌های ون سواری/تجاری و اتوبوس قرار دارند. همچنین تسلا در جدولی به جزئیات ظرفیت باتری و موارد تشکیل دهنده هریک از خودروهای فعلی و آتی خود اشاره داشته است. خودروی کامپکت تسلا که بر اساس شایعات منتشر شده می‌تواند مدل ۲ یا حتی مدل Q نام گیرد از باتری ۵۳ کیلووات ساعتی استفاده خواهد کرد و جنس مواد تشکیل دهنده آن نیز لیتیوم آهن فسفات یا به اختصار LFP خواهد بود. این خودروساز آمریکایی می‌گوید تراکم انرژی پایین‌تر این باتری باعث می‌شود در خودروهایی با شعاع حرکتی استاندارد عملکرد خوبی داشته باشد. البته خودروهایی با شعاع حرکتی بیشتر نیازمند باتری‌هایی با تراکم انرژی بالاتر خواهند بود.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید