هک تلفن همراه یائیر لاپید و ۱۴ نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی

 هک تلفن همراه یائیر لاپید و ۱۴ نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی

هک تلفن همراه یائیر لاپید

سازمان امنیت و اطلاعات داخلی رژیم صهیونیست (شین بت) از بررسی هک شدن تلفن‌های همراه ۱۵ نفر از نمایندگان پارلمان اسرائیل از جمله یائیر لاپید، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی خبر داد.

شین بت، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم اشغالگر قدس با گشایش پرونده ای از بررسی احتمال هک شدن تلفن های همراه 15 نماینده کنست خبر داده است. دسترسی این نمایندگان به پیام‌رسان واتس اپ روز شنبه برای مدتی مختل شد. همه این 15 نماینده به حزب یش عتید تعلق دارند که بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون ائتلاف بنیامین نتانیاهو به حساب می‌آید. جالب‌تر آنکه نام یائیر لاپید، نخست وزیر پیشین اسرائیل و رهبر کنونی اپوزیسیون نیز در میان این 15 نفر دیده می‌شود.

حزب یش عتید اعلام کرده این مشکل پس از چند ساعت خود به خود رفع شده اما به دلیل غیرمعمول بودن چنین رویدادی، سران حزب حراست کنست را در جریان قرار داده اند و نهایتاً شین بت برای بررسی موضوع ورود کرده است.

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل همچنین اعلام کرده بجز این 15 نماینده برخی از دیگر اعضای حزب یش عتید که در حال حاضر برای انتخابات محلی ماه اکتبر آماده می‌شوند نیز در سه ماه گذشته تجربه مشابهی را گزارش داده اند. میراو بن آری، نماینده حزب مذکور با انتشار یک توئیت حتی اعلام کرده که کنترل واتس اپ خود را از دست داده و از دیگران خواست اگر پیامی از او در خلال این مدت دریافت کرده اند آن را نادیده بگیرند.

 

این نخستین بار نیست که تلفن های همراه نمایندگان کنست اسرائیل دچار اختلال می‌شود، در سال 2019 نیز تلفن همراه بنی گانتس که رقیب اصلی نتانیاهو به حساب می‌آمد، هک شد. گانتس در این مورد ضمن اینکه هک کردن تلفن خود را به جمهوری اسلامی ایران نسبت داد، نتانیاهو و حزب لیکود را به سواستفاده از قدرت خود برای استفاده از محتویات تلفن همراه او در ویدیوهای انتخاباتی متهم کرده بود. در هر نوبت احزاب مخالف بنیامین نتانیاهو مورد حملات سایبری قرار گرفته اند و به همین دلیل برخی ناظران انگشت اتهام خود را به سوی حزب حاکم لیکود گرفته اند.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید