درست‌ترین روش پاک کردن آرایش صورت چیست؟ (معرفی بهترین پاک‌کننده‌ها)

 درست‌ترین روش پاک کردن آرایش صورت چیست؟ (معرفی بهترین پاک‌کننده‌ها)

پاک کردن ارایش

اگر اهل آرایش کردن باشید، یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای حفظ سلامت پوست باید انجام دهید، پاک کردن صحیح آرایش است. هیچ‌وقت با آرایش به خواب نروید و همیشه صورت خود را کامل و اصولی از هرگونه مواد آرایشی پاک کنید. پاک کردن آرایش یک مرحله قبل از شستن صورت است. برای اینکه صورتی تمیز و عاری از هر جوش داشته باشید، مراحل زیر را طی کنید و از محصولاتی که معرفی می‌کنیم استفاده کنید.
۶ محصول برای پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش

برای پاک کردن آرایش انواع محصولات توسط شرکت‌های بزرگ و برندهای مشهور آرایشی و بهداشتی تولید شده است. این محصولات طوری طراحی و تولید می‌شوند که بتوانند به عمق پوست نفوذ کنند، مواد آرایشی را حل کنند و صورت را از هر آلودگی و چربی پاک کنند.

محصولات مخصوص آرایش صورت و چشم با هم تفاوت دارند. اما بعضی از آن‌ها را می‌توانید هم برای صورت و هم برای چشم استفاده کنید.

 

پاک‌کننده‌های آرایش در چند دسته‌ی اصلی قرار می‌گیرند که عبارت‌اند از:
۱. روغن‌های پاک‌کننده‌ی آرایش

روغن‌های پاک‌کننده‌ی آرایش حاوی موادی هستند که می‌توانند مواد آرایشی بر پایه‌ی روغن را از روی سطح پوست پاک کنند. این پاک‌کننده‌ها علاوه بر تمیز کردن مواد آرایشی و ضدآفتاب‌ها، پوست را آبرسانی هم می‌کنند. برای استفاده از روغن‌ها برای پاک کردن صورت، از مقدار پنبه استفاده کنید. آن را به روغن آغشته کنید و به آرامی روی صورت بکشید. این محصول برای پاک کردن آرایش‌های چشم که معمولا سخت پاک می‌شوند، موثر است.

اگر پوست چرب دارید بهتر است که از پاک‌کننده‌های آرایش روغنی اجتناب کنید.
۲. بالم‌های پاک‌کننده‌ی آرایش

برای پاک کردن آرایش محصول دیگری در قالب بالم پاک‌کننده هم در بازار وجود دارد. این بالم‌ها در واقع محصولات چندمنظوره برای مراقبت از پوست هستند و علاوه بر پاک کردن آرایش پوست را آبرسانی می‌کنند. برای استفاده از بالم باید مقداری از آن را در دستان خود گرم کنید و آن را به آرامی روی صورت به شکل دورانی ماساژ دهید.

این محصول هم مثل روغن‌های پاک‌کننده‌ی آرایش، هم محصولات آرایشی را پاک می‌کنند هم درمانی برای پوست خشک هستند. بعد از استفاده از بالم پاک‌کننده‌ی آرایش حتما باید با یک شوینده‌ی خوب، صورت را بشویید.
۳. کرم‌های پاک‌کننده‌ی آرایش یا شیرپاک‌کن

این کرم‌های پاک‌کننده در واقع ترکیبی از آب و روغن برای حل کردن محصولات آرایشی هستند. کرم‌های پاک‌کننده هم می‌توانند پوست را آبرسانی و از خشکی آن جلوگیری کنند. کرم‌ها را باید به آرامی روی پوست ماساژ دهید و بعد با مقداری پنبه یا دستمال کاغذی نرم، از روی صورت پاک کنید.

این محصول برای پاک کردن کرم‌ پودر بسیار موثر است. کرم پاک‌کننده‌ی آرایش نیازی به آبکشی ندارد. به همین دلیل محصول خوبی برای همراه بردن در سفر است.
۴. دستمال مرطوب پاک‌کننده‌ی آرایش

دستمال مرطوب آرایشی، دستمالی یک‌بار مصرف و مرطوب شده با مواد حل‌کننده‌ی محصولات آرایشی است که به راحتی می‌تواند مواد آرایشی ضدآب و بر پایه‌ی روغن را از روی پوست تمیز کند. بسیاری از دستمال‌های مرطوب آرایشی با موادی مثل میسلار واترها، ژل آلوئه‌ورا و عصاره‌های گیاهی طبیعی مرطوب می‌شوند.

این محصول هم نیازی به آبکشی ندارد و بهترین گزینه برای همراه بردن در سفر است. از دستمال‌هایی استفاده کنید که حاوی الکل نباشند. وجود الکل در دستمال‌های آرایشی باعث خشکی بیش از حد پوست می‌شود و رطوبت و چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد. بسیاری از دستمال‌های مرطوب از برندهای غیرمعتبر، بیشتر حاوی الکل هستند.
۵. میسلار واتر

میسلار واتر در واقع آبی است که با مواد مختلف غنی شده است؛ مثلا ماده‌ای برای رطوبت‌رسانی به پوست دارد که می‌تواند گلیسیرین باشد. این محصول حاوی سورفکتانت‌های ملایم است که با هم میسل‌های میکروسکوپی را تشکیل می‌دهند. یعنی مولکول‌هایی که مواد آرایشی، چربی و آلودگی را از روی پوست جذب می‌کنند و آن را در خودشان حل می‌کنند.

میسلار واتر یک پاک‌کننده‌ی ملایم برای از بین بردن باقی‌مانده‌ی محصولات آرایشی از روی پوست است. این محصول بدون خشک کردن پوست، تمام آلودگی‌های پوست را از بین می‌برد و برای تمام انواع پوست مناسب است. میسلار واتر معمولا از تونرها ملایم‌تر است و اگر پوست حساس دارید با خیال راحت می‌توانید از میسلار واتر استفاده کنید.

 

۶. تونر

تونر محصولی است که نقش مهمی در روتین مراقبت از پوست دارد. این محصول در قالب یک مایع رقیق ارائه می‌شود و کاربردهای مختلفی دارد. از تونر می‌توانید به‌عنوان پاک‌کننده‌ی آرایش برای از بین بردن باقی‌مانده‌ی چربی‌ها و آلودگی‌ها استفاده کنید. تونر برای آبرسانی پوست هم مفید است.

تونرها انواع مختلفی دارند و شرکت سازنده ممکن است با اضافه کردن مواد اولیه‌ی مختلف، آن را به یک محصول کاربردی برای اهداف مختلف تبدیل کند. مثلا تونر برای روشن کردن پوست، کاهش جوش و…
پاک کردن آرایش در ۵ مرحله

پاک کردن آرایش

برای اینکه پوست سالم و زیبایی داشته باشید، پاک کردن آرایش مهم‌ترین مرحله در روتین پوستی شما است. پاک کردن آرایش با روش صحیح از ایجاد مشکلاتی مثل خشکی پوست، التهاب و ایجاد جوش جلوگیری می‌کند. وقتی مواد آرایشی برای مدت زیادی روی پوست باقی بمانند، به منافذ آن نفوذ کرده و باعث ایجاد جوش می‌شوند. برای اینکه آرایشتان را به خوبی پاک کنید و مشکلی برای پوست شما ایجاد نشود، این مراحل را دنبال کنید:
۱. دست‌های خود را بشویید

قبل از این که پاک کردن آرایش را شروع کنید، دست‌های خود با آب و صابون بشویید. این کار مانع از این می‌شود که باکتری‌ها از انگشت به صورت شما منتقل شوند. از صابون یا مایع دستشویی و آب گرم استفاده کنید و بعد آن را با حوله خشک کنید.
۲. آرایش چشم را پاک کنید

اولین مرحله پاک کردن آرایش چشم است. محصولات آرایشی چشم مثل ریمل‌های ضدآب، خط چشم و سایه‌های چشم معمولا به سختی پاک می‌شوند. برای پاک کردن آن‌ها می‌توانید از میسلار واتر یا بالم‌های تمیزکننده استفاده کنید. میسلار واتر یا بالم روی مقداری پنبه یا پارچه‌ی تمیز بگذارید و به ارامی آرایش چشم را پاک کنید.

دقت کنید که پوست اطراف چشم، بسیار حساس است. نباید با شدت زیاد، پنبه را دور چشم بمالید. به آرامی و با گذاشتن و برداشتن پنبه، آرایش را پاک کنید. شاید لازم باشد که دو بار این کار را تکرار کنید تا مواد آرایشی کاملا از اطراف چشم پاک شوند.
۳. آرایش صورت را پاک کنید

در مرحله‌ی بعدی از روغن‌های پاک‌کننده‌ی آرایش، بالم پاک‌کننده یا میسلار واتر استفاده کنید. این محصولات را روی پد مخصوص بریزید و به آرامی صورت را پاک کنید. این کار را با حرکت‌های دایره‌ای روی صورت انجام دهید. برای این مرحله از پنبه استفاده نکنید. پدهای پنبه‌ای یک بار مصرف یا چندبارمصرف برای این طراحی شده‌اند که مواد آرایشی، آلودگی و چربی را از روی پوست بردارند بدون اینکه چیزی از تار و پودشان روی پوست باقی بماند.

برای پاک کردن آرایش لب، ابتدا مقداری روغن پاک‌کننده با نوک انگشت روی لب بزنید یا از میسلار واتر استفاده کنید. کمی زمان بدهید تا رژلب در محلول پاک‌کننده حل شود. بعد با یک دستمال آن را پاک کنید.

بعد از پاک کردن آرایش، صورت خود را با دقت در آینه بررسی کنید. کنار رویش موها، اطراف چشم و خط فک را بررسی کنید تا هیچ ماده‌ی آرایشی روی صورت باقی نمانده باشد.
۴. صورت را بشویید

پاک کردن آرایش

بعد از پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت، آن را با یک شوینده‌ی مناسب بشویید. این مرحله برای تمیز کردن کامل صورت از هر گونه آلودگی و باقی‌مانده‌ی مواد آرایشی، بسیار ضروری است. چون ممکن است پاک کردن محصولات آرایشی، به‌تنهایی کافی نباشد و مقداری از محصولات آرایشی در منافذ پوست، باقی بماند.
۵. پوست را آب‌رسانی کنید

در آخرین مرحله از تونرهای آبرسان یا سرم‌ها برای آبرسانی به پوست استفاده کنید تا رطوبت طبیعی پوست دوباره به آن برگردد. آبرسانی به پوست باعث شفافیت و نرمی پوست می‌شود و از خشکی آن جلوگیری می‌کند. شست‌وشوی صورت و استفاده از مواد مختلف برای حل کردن مواد آرایشی، باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست می‌شود. به همین دلیل نباید از این مرحله صرف نظر کنید.

یک کرم آبرسان یا سرم خوب با توجه به نوع پوست خود تهیه کنید. این مرحله، آخرین مرحله در روتین‌های مراقبت از پوست است.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید