با این روش خانگی و ساده سفیدترین دندان‌ها را داشته باشید

 با این روش خانگی و ساده سفیدترین دندان‌ها را داشته باشید

سفید کردن دندان

دندان‌ها به طور طبیعی با بالا رفتن سن شروع به زرد شدن می‌کنند که این کاملاً طبیعی است. اما برای سفید کردن دندان‌ها می‌توانید از روش‌های زیادی استفاده کنید.

دندان‌ها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند تا جایی که بسیاری از افراد هزینه‌های گزافی بابت زیبایی آنها می‌پردازند و سعی می‌کنند دندان‌های سفیدتری داشته باشند. از جرم‌گیری و بیلیچینگ گرفته تا لمینیت و سفید و درخشان کردن دندان‌ها از جمله کارهایی است که برای زیبایی دندان‌ها رواج پیدا کرده است.

اما گاهی می‌توان دندان‌های طبیعی را با روش‌های خانگی سفید و زیبا کرد. دندان‌ها به طور طبیعی با بالا رفتن سن شروع به زرد شدن می‌کنند. از طرفی خوردن برخی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها از قبیل چای و قهوه نیز در تشدید تیره شدن رنگ دندان‌ها تاثیر بسزایی دارد، اما برای سفید کردن دندان‌ها می‌توانید از روش‌های زیادی استفاده کنید.

در این مطلب قصد داریم چند روش خانگی با استفاده از مواد طبیعی برای سفیدتر کردن دندان‌ها را برای شما شرح دهیم:

سفید کردن دندان با روغن‌ها

برخی لکه‌های دندان‌ به وسیله روغن‌ها پاک می‌شوند. این به معنای استفاده نکردن از نخ دندان و مسواک نیست و باید در کنار مسواک زدن و نخ‌کشی دندان‌ها استفاده شود.

مسواک زدن با روغن نارگیل، روغن آفتابگردان و روغن کنجد

برای استفاده از این روغن‌ها می‌توانید کمی روغن را روی مسواک خود بریزید و دندان‌های خود را مسواک بزنید. این عمل را پیش از مسواک زدن با خمیردندان انجام دهید. برخی معتقدند گرداندن روغن در دهان و خالی کردن آن بعد از مسواک زدن نیز می‌تواند تا حد زیادی لکه‌های روی دندان‌ها را از بین ببرد.

مسواک زدن با جوش شیرین و آبلیمو یا سرکه سفید

کمی جوش شیرین را با چند قطره آبلیمو یا سرکه سیب ترکیب و با آن مسواک کنید تا جرم‌های زرد دندان پاک شود. حداقل دو دقیقه باید مسواک کردن دندان‌ها با این مواد طول بکشد و پس از شستن دهان باید با خمیر دندان دوباره دندان‌ها را مسواک کنید تا سرکه و جوش شیرین روی سطح دندان باقی نماند. یادتان باشد این کار را نمی‌توانید بیشتر از هفته‌ای یک بار انجام دهید.

معجزه سفیدی دندان با نمک دریا

از نمک دریا می‌توانید به دو روش برای سفید کردن دندان‌ها استفاده کنید؛ روش اول آغشته کردن مسواک به نمک و مسواک زدن با آن برای پاکسازی دندان‌ها و ضدعفونی شدن لثه‌هاست. در روش دوم می‌توانید نمک دریا را با کمی جوش شیرین ترکیب کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

خمیر دندان توت‌فرنگی خانگی

یک توت‌فرنگی را با چنگال کاملاً پوره کنید و به آن کمی جوش شیرین اضافه کنید، خمیر به‌دست‌آمده را مثل خمیردندان روی مسواک بگذارید و دندان خود را مسواک کنید. بعد از آن حتماً دوباره با کمی خمیردندان مسواک بزنید تا شیرینی توت‌فرنگی از دندان‌تان شسته شود.

معجون زردچوبه و روغن نارگیل

زردچوبه برخلاف رنگ زرد تندی که دارد دندان‌ها را سفید می‌کند به خصوص اگر با روغن نارگیل ترکیب شود. می‌توانید کمی زردچوبه را با چند قطره روغن نارگیل ترکیب کنید تا خمیری شود، سپس با آن دندان‌های خود را مسواک کنید.

اگر روغن نارگیل ندارید، می‌توانید فقط با زردچوبه‌ دندان‌های خود را مسواک کنید و تاثیر سفیدکنندگی آن را ببینید.

 

 

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید