باگ عجیب اندروید به‌اشتباه استفاده غیرمجاز واتس‌اپ از میکروفن را نشان می‌دهد

 باگ عجیب اندروید به‌اشتباه استفاده غیرمجاز واتس‌اپ از میکروفن را نشان می‌دهد

باگ واتساپ

باگی که ظاهراً در اندروید وجود دارد، باعث می‌شود این سیستم‌عامل به‌اشتباه اعلام کند که واتس‌اپ درحال استفاده از میکروفن است.

گوگل و واتس‌اپ تأیید کرده‌اند که از باگ اپ واتس‌اپ مبنی بر دسترسی غیرضروری به میکروفن در برخی از دستگاه‌های اندرویدی آگاه هستند. این مشکل اولین‌بار چند ماه پیش مشاهده شده بود، اما حالا یک مهندس ایرانی دوباره این موضوع را مطرح کرده است و با واکنش ایلان ماسک مواجه شده. همین مسئله توجهات را به‌صورت جدی‌تر به این مشکل جلب کرده است.

یکی از مهندسان ایرانی توییتر به نام «فواد دبیری» در توییتی اعلام کرد که وقتی خواب بوده، اپلیکیشن واتس‌اپ بدون اطلاع او از میکروفن موبایلش استفاده کرده است. وی همچنین تصویری از این مشکل را در توییت خود به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد واتس‌اپ چندین‌بار در ساعات بامدادی از میکروفن استفاده کرده است.
تصویر منتشره در توییت فواد وزیری

ایلان ماسک در پاسخ به گزارش فواد دبیری نوشت: «واتس‌اپ قابل اعتماد نیست.» او پیش‌تر اعلام کرده بود که از طرفداران پیام‌رسان سیگنال است و عجیب نیست که نظر مثبتی نسبت به این پیام‌رسان متعلق به متا نداشته باشد.
واتس‌اپ و گوگل چه می‌گویند؟

در واکنش به این اتفاق، واتس‌اپ در بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد که این مشکل مربوط به اندروید است و ارتباطی به پیام‌رسان آن‌ها ندارد: «باور داریم این مشکل باگی در اندروید است که به‌اشتباه این اطلاعات را در Privacy Dashboard نشان می‌دهد و از گوگل خواسته‌ایم تا این ایراد را بررسی کند و اقدامات اصلاحی را انجام دهد.»

گوگل فعلاً اطلاعاتی زیادی درباره علت بروز این خطا منتشر نکرده، اما تأیید کرده که مشغول بررسی این مشکل است. سخنگوی این شرکت می‌گوید: «از بروز این ایراد آگاهیم و با همکاری نزدیک با واتس‌اپ به بررسی آن می‌پردازیم.»

حدود یک ماه پیش، وب‌سایت WABetaInfo از بروز این باگ خبر داد و مدعی شد که این «مثبت کاذب» برای برخی از کاربران گوشی‌های پیکسل گوگل و محصولات گلکسی سامسونگ رخ داده است. درحال‌حاضر مشخص نیست که این مشکل چه زمانی برطرف خواهد شد.

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید