هرگز اتاق پذیرایی را اینگونه نچینید!

 هرگز اتاق پذیرایی را اینگونه نچینید!

دکوراسیون

شتباهات در دکوراسیون اتاق پذیرایی فضای آن را کسل‌کننده می‌کند. به همین دلیل طراحان داخلی زمان زیادی را صرف می‌کنند تا اجزای مختلف پذیرایی را بررسی کنند.اگر احساس می‌کنید که چیدمان فضای خانه‌تان آن‌طور که باید باشد نیست و حس راحتی و آرامش در آن ندارید، مطمئن باشید که اشتباهاتی در تزیین و چیدمان آن وجود دارد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.
اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل
اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ترین فضاهای منزل بوده که باید در چیدمان آن دقت کافی داشته باشید. راهکارهای زیادی برای چیدمان آن وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید زیباترین چیدمان را در پذیرایی خود داشته باشید.
شبیه بودن تمامی وسایل به هم از اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل
یکی از اشتباهات در چیدمان پذیرایی این است که تمامی وسایل و عناصر از نظر رنگ‌، بافت و سبک شبیه هم باشند. درست است که در مطالب قبلی گفته‌ایم درصورتی‌که خانه شما کوچک است از وسایلی با رنگ روشن استفاده کنید؛ اما به این معنا نیست که وسایل همرنگ باشند.
انتخاب و چیدمان اشتباه مبلمان
یکی از اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل انتخاب اشتباه مبلمان است. مبلمان نقطه کانونی اتاق پذیرایی هستند و اگر به‌اشتباه انتخاب شوند چیدمان این فضا را به‌کلی نابود می‌کنند. به‌عنوان‌مثال اگر خانه شما کوچک است خرید مبلمان سلطنتی با تزیینات زیاد اشتباه بزرگی است. همچنین سعی کنید است مبلمان که روبه‌روی هم قرار می‌گیرند شبیه به هم بوده و از یک سبک انتخاب شوند. همچنین مبلمان را به دیوار نچسبانید.
قالیچه‌های کوچک در منزل از اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل
امروزه کف تمامی خانه‌ها از سنگ‌، سرامیک یا پوشش‌های چوبی است. همچنین بر روی آن از فرش‌هایی در ابعاد مختلف استفاده می‌شود. نکته مهم این است که از فرش کوچک در چیدمان آن استفاده نکنید. فرشی که در اتاق پهن می‌شود باید زیر پایه‌های جلویی مبل هم برود. پس اندازه فرش باید به‌درستی انتخاب شود. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با یک سبد پلاستیکی مبل بسازید! سر بزنید.
قرارگیری اشتباه تابلوهای دیواری
یکی دیگر از اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل قرارگرفتن اشتباه تابلوهای هنری است. تابلوهای هنری باعث زیباتر شدن اتاق پذیرایی می‌شوند. اگر تابلوها در جای اشتباه روی دیوار قرار بگیرند تأثیر مخربی بر بیننده می‌گذارند. دیواری که می‌خواهید تابلو از آن آویزان کنید، با خطوط فرضی افقی به ۴ قسمت تقسیم کرده و در سه‌چهارم بالایی تابلو را نصب کنید.
نصب اشتباه میله پرده از اشتباهات در دکوراسیون پذیرایی منزل
نصب اشتباه میله پرده در بسیاری از خانه‌ها دیده می‌شود و شاید متوجه آن نشوید. اگر در اتاق پذیرایی احساس می‌کنید ارتفاع سقف‌تان کم است یا چندان بلند نیست به ارتفاع نصب میله پرده توجه کنید. میله پرده نباید بعد از فریم پنجره نصب شود. با این کار علاوه بر مشکلات بخشی از نور خورشید به میله پرده برخورد کرده و باعث ایجاد سایه شود. در حالت استاندارد باید میله پرده بافاصله ۱۵ سانتی‌متری از فریم پنجره نصب شود

Nic

Related post

دیدگاهتان را بنویسید